Trwa ładowanie...

Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie odwołany. Za "praktyki mobbingowe"

"Nie ma podstaw merytorycznych i formalnych do mojego odwołania".

Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie odwołany. Za "praktyki mobbingowe"
d3a35lu
d3a35lu

We wtorek minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwołał Tadeusza Zielniewicza ze stanowiska dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Miał on, pełniąc funkcję, naruszyć przepisy prawa. Obowiązki Zielniewicza przejmie dr hab. Zbigniew Wawer.

Nieprawidłowości potwierdziła kontrola przeprowadzona przez MKiDN w 2016 roku. - Naruszenia te doprowadziły m.in. do wydania prawomocnych wyroków za stosowanie w Muzeum praktyk mobbingowych czy naruszenia dóbr osobistych pracowników oraz skutkowały koniecznością wypłaty przez Muzeum w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 28 czerwca 2016 r. odszkodowań na łączną kwotę 191 088, 16 zł – informuje MKiDN.

Decyzja zapadła również po zasięgnięciu opinii związku zawodowego oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych.

Muzeum Łazienki Królewskie opublikowało we wtorek na swojej stronie internetowej oświadczenie Zielniewicza w tej sprawie. Były dyrektor Muzeum podkreślił w nim, że decyzja o jego odwołaniu ma charakter polityczny.

d3a35lu

- Nie ma podstaw merytorycznych i formalnych do mojego odwołania. (…) Pan Minister ucieka się do stawiania takich zarzutów, by zachować pozory legalizmu i naprędce uzasadnić tę decyzję – napisał.

Przypomnijmy, że Zielniewicz był dyrektorem muzeum od 2010 roku. Na pięć lat powołał go ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. W 2015 roku Minister prof. Małgorzata Omilanowska przedłużyła z nim umowę na kolejne 7 lat - do 2022 roku.

Źródło: WP Wiadomości/PAP/lazienki-krolewskie.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d3a35lu
d3a35lu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a35lu