Trwa ładowanie...
d43k7rt

Działka w Parku Skaryszewskim na sprzedaż. Radni apelują do Hanny Gronkiewicz-Waltz

Według stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, miejska spółka sprzedała prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości do 2089 r. Aktywiści obawiają się, że może tam powstać apartamentowiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Działka w Parku Skaryszewskim na sprzedaż. Radni apelują do Hanny Gronkiewicz-Waltz
d43k7rt

Stołeczni radni jednogłośnie sprzeciwili się w czwartek sprzedaży przez miejską spółkę działki w Parku Skaryszewskim. W stanowisku wezwali prezydent stolicy do "dołożenia wszelkich starań mających na celu odwrócenie skutków tej skandalicznej decyzji".

W środę Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze podało, że należąca do miasta spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji sprzedała prawo użytkowania wieczystego działki położonej w zabytkowym Parku Skaryszewskim w Warszawie. MJN obawia się, że w parku powstanie apartamentowiec.

Stanowisko rady miasta zgłosił radny PiS Oskar Hejka; zostało ono uzgodnione z klubem PO i poparte jednogłośnie przez wszystkich głosujących radnych. W stanowisku napisano, że Rada Warszawy mając na uwadze interes mieszkańców wyraża zdecydowany sprzeciw wobec dokonanej transakcji.

d43k7rt

"Rada Warszawy wzywa prezydent m.st. Warszawy do dołożenia wszelkich starań mających na celu odwrócenie skutków tej skandalicznej decyzji" - podkreślono w stanowisku. W ocenie Rady sprzedaż wyjątkowo cennych i unikalnych terenów nie jest zgodna z interesem mieszkańców Warszawy.

MPRI - podało Miasto Jest Nasze - wystawiło na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy Al. Zielenieckiej 6/8 w Warszawie. To działki o powierzchni prawie 5,5 tys. metrów kwadratowych i budynki o łącznej powietrzni 1,4 tys. metrów kwadratowych; ich dzierżawcą jest położony w tym miejscu hotel "Dedek". Cena wywoławcza to 4,5 mln zł plus VAT.* *

Źródło: PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

d43k7rt

Przeczytajcie również: Groził kobiecie nożem. Zwolniono go z aresztu

d43k7rt

Podziel się opinią

Share

d43k7rt

d43k7rt