Trwa ładowanie...

Dzieci porażone prądem na karuzeli!

Ujawniono liczne nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego elektryki. Będą zarzuty

Dzieci porażone prądem na karuzeli!
d37enc2
d37enc2

Troje trzynastoletnich dzieci trafiło do szpitala po porażeniu prądem, którego doznały podczas korzystania z karuzeli w „Wesołym Miasteczku”, zorganizowanym przy okazji kościelnego odpustu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 20.00 w Gliniance. „Wesołe Miasteczko” należało do przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, które tego dnia podczas odpustu oferowało oprócz jazdy na karuzeli, także inne urządzenia służące do zabawy dla dzieci.

Wczoraj policjanci wraz z powołanym w tej sprawie elektrykiem przeprowadzili szczegółowe oględziny karuzeli, podczas których ujawniono liczne nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego podłączeń elektrycznych. Odkryto m.in. brak właściwego podłączenia i uziemienia karuzeli, spaloną listwę w rozdzielniku prądu i brak zabezpieczenia przeciw porażeniowego.

Policjanci po zebraniu w tej sprawie wszystkich materiałów nie wykluczają, że osoba odpowiedzialna za udostępnianie niesprawnej karuzeli usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, za co prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

d37enc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37enc2