Trwa ładowanie...
d24ubgw

Dzieci porażone prądem na karuzeli!

Ujawniono liczne nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego elektryki. Będą zarzuty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci porażone prądem na karuzeli!
d24ubgw

Troje trzynastoletnich dzieci trafiło do szpitala po porażeniu prądem, którego doznały podczas korzystania z karuzeli w „Wesołym Miasteczku”, zorganizowanym przy okazji kościelnego odpustu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 20.00 w Gliniance. „Wesołe Miasteczko” należało do przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, które tego dnia podczas odpustu oferowało oprócz jazdy na karuzeli, także inne urządzenia służące do zabawy dla dzieci.

Wczoraj policjanci wraz z powołanym w tej sprawie elektrykiem przeprowadzili szczegółowe oględziny karuzeli, podczas których ujawniono liczne nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego podłączeń elektrycznych. Odkryto m.in. brak właściwego podłączenia i uziemienia karuzeli, spaloną listwę w rozdzielniku prądu i brak zabezpieczenia przeciw porażeniowego.

d24ubgw

Policjanci po zebraniu w tej sprawie wszystkich materiałów nie wykluczają, że osoba odpowiedzialna za udostępnianie niesprawnej karuzeli usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, za co prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytajcie też: Pomalowali metro sprayami i umieścili film w sieci [WIDEO]

d24ubgw

Podziel się opinią

Share
d24ubgw
d24ubgw