Trwa ładowanie...

Dzień Bez Samochodu. Komunikacja za darmo

Zostaw samochód w garażu. Namów do tego innych!

Share
Dzień Bez Samochodu. Komunikacja za darmo
d33b74b

Od 1998 roku 22 września w wielu krajach obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Kierowcy są zachęcani, aby przynajmniej tego jednego dnia zrezygnować z jazdy samochodem i wybrać inny środek transportu – komunikację miejską lub np. rower.

Nasz ZTM ruszył z kampanią już w sierpniu. W ramach kampanii, na tyłach wybranych autobusów oraz na burtach części tramwajów można zobaczyć reklamy przedstawiające „smutny” samochód, za którym unosi się potężna smuga dymu. „Smutek” samochodu wynika z tego, że „zdaje on sobie sprawę z tego, że przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza”.

ZTM w ten sposób chce przypomnieć wszystkim zmotoryzowanym, że 22 września, w czasie Europejskiego Dnia bez Samochodu powinni swoje „cztery kółka” zostawić w garażach lub na parkingach i przesiąść się do komunikacji miejskiej, która tego dnia, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Warszawy, będzie bezpłatna. Bez biletu będzie można podróżować nie tylko autobusami, tramwajami, metrem i pociągami SKM, ale również pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania Wspólnego Biletu.

d33b74b

W ramach kampanii, w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - poprzedzającego Europejski Dzień bez Samochodu - będzie można zobaczyć również plakaty i spoty informacyjne, a na parkingach P+R otrzymać specjalne ulotki i drobne upominki.

–„Liczymy na to, że wszystkie osoby, które do tej pory nie korzystały jeszcze z warszawskiej komunikacji miejskiej przekonają się, m.in. dzięki tej kampanii, że warto z niej korzystać regularnie” – czytamy w specjalnym komunikacie ZTM.

d33b74b

Podziel się opinią

Share
d33b74b
d33b74b