Trwa ładowanie...

Dzień Flagi RP: Uroczystości w stolicy

W uroczystościach weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda.

Dzień Flagi RP: Uroczystości w stolicy
d3qs8s5
d3qs8s5

Podniesienie flagi na wieży zegarowej Zamku Królewskiego, uroczystość na placu Zamkowym, wręczenie odznaczeń państwowych, w tym Orderu Orła Białego - to główne wydarzenia z udziałem najwyższych władz państwa m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, 2 maja w Warszawie.

W poniedziałek, w Dniu Flagi RP, o godz. 11.15 na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego uroczyście podniesiona została flaga; w wydarzeniu bierze udział prezydent Andrzej Duda. W południe na dziedzińcu Belwederu prezydent wręczy odznaczenia państwowe. Otrzymają je osoby "godne, zasłużone dla ojczyzny" - powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Zaplanowano wystąpienie prezydenta RP.

Order Orła Białego

2 maja - oprócz Dnia Flagi RP - obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą ustanowiony przez Senat w 2002 r. O godz. 11.45 w Belwederze nastąpi podpisanie pierwszej inicjatywy legislacyjnej Prezydenta RP z zakresu oświaty polonijnej. O godzinie 16.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Rady Polonii Świata z udziałem Szefa Gabinetu Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego. Godzinę później Kwiatkowski w Pałacu Prezydenckim otworzy wystawę historycznych sztandarów Związku Polaków w Niemczech. Planowane jest też wystąpienie Szefa Gabinetu Prezydenta RP. Dzień wcześniej, w niedzielę wieczorem marszałek Senatu Stanisław Karczewski wygłosi telewizyjne orędzie do Polonii i Polaków mieszkających za granicami kraju.

Prezydent składa życzenia polonii

Prezydent Andrzej Duda złożył w poniedziałek życzenia z okazji przypadającego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Dziękował rodakom m.in. za dbałość o to, aby w sercach młodych ludzi była obecna Polska, nasza wspólna Ojczyzna.

d3qs8s5

- Obchodzimy dzisiaj Dzień Polonii i Polaków za Granicą ustanowiony w 2002 roku w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność oraz przywiązanie do polskości, a także pomoc Ojczyźnie w najtrudniejszych momentach - napisał prezydent.

Bieg Flagi na Żoliborzu

W poniedziałek nie zabraknie również imprez sportowych. Na Żoliborzu odbędzie się Bieg Flagi. W tym roku uczestnicy przebiegną po terenie Cytadeli i uliczkami Żoliborza oficerskiego. Ich celem jest uczczenie Dnia Flagi oraz promocja miejsc pamięci dzielnicy i upowszechnianie biegania. Uczestnicy zmierzą się w biegu ulicznym na 10 km i nordic walking na dystansie ok. 3300 m. Dzieci przebiegną 100 metrów. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 - informuje tvn warszawa.

Źródło: (PAP)

d3qs8s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qs8s5