Trwa ładowanie...

Dzień otwarty na budowie drugiej linii metra

W niedzielę warszawiacy będą mogli zobaczyć, jak wyglądają pracę przy budowie metra. Otwarta stacja dla zwiedzających będzie dostępna przy skrzyżowaniu ul. Pratulińskiej z M. Ossowskiego.

Share
Dzień otwarty na budowie drugiej linii metra
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
dtljmor

Stację będzie można zwiedzić w godzianch od 10:00 do 15:00. Zwiedzający będą mieć możliowsć poznania w stanie surowym poziomu -1 oraz peron -2. Goście zobaczą jak budowane jest torowisko, instalacje techniczne podziemnej kolei, a także podziemną halę rozjazdów, czyli to, czego nie widać, gdy metro już kursuje.

Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba wydrukować regulamin, podpisać go i przynieść ze sobą. Tutaj regulamin. Ponadto nie można być pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Wymagany jest także odpowiedni strój: kryte obuwie na twardej podeszwie, długie spodnie, kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Wejście na teren stacji będzie dostępne od strony ul. M. Ossowskiego. Ze względu na stan etapu budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających w nich przewożenia.

dtljmor

Termin oddania stacji Targówek zapowiedziano na maj 2019.

Ostatni raz warszawiacy zwiedzali budowę stacji Trocka w maju 2017 roku.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dtljmor

Podziel się opinią

Share
dtljmor
dtljmor