Trwa ładowanie...

Dzień Otwarty w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu mi.n córka rotmistrza Pileckiego [ZDJĘCIA]

Po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”
Share
Dzień Otwarty w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu mi.n córka rotmistrza Pileckiego [ZDJĘCIA]
d4fychf

Wiceminister Patryk Jaki i córka rotmistrza Witolda Pileckiego otworzyli symbolicznie bramę Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Wcześniej symboliczne z więzienia wyjechał ostatni więzień.

Jak już informowaliśmy , Muzeum powstaje w dawnym Areszcie Śledczym na Mokotowie, które było miejscem kaźni wielu bohaterów powojennego antykomunistycznego podziemia. Patryk Jaki powiedział w radiowej Jedynce, że muzeum będzie nowoczesne i obszerne.

W powstającej placówce trwa własnie dzień otwarty. Można zobaczyć na jakim etapie są prace. - Dzisiejszy dzień jest symbolicznym przywróceniem pamięci bohaterom powojennego antykomunistycznego podziemia - podkreślił wiceminister sprawiedliwości. Patryk Jaki powiedział w radiowej Jedynce, że obchodzony po raz siódmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” jest bardzo ważnym świętem. - Żołnierze Wyklęci to była grupa najodważniejszych osób z naszego narodu - powiedział Patryk Jaki. Na miejscu pojawiło się też miasteczko edukacyjne z udziałem grup rekonstrukcyjnych

Źródło: IAR/Fot. PAP/Rafał Guz

Przeczytajcie też: 6 lat temu zginęła Jola Brzeska. Jest symbolem dzikiej reprywatyzacji

d4fychf

Podziel się opinią

Share
d4fychf
d4fychf