Trwa ładowanie...

Dziewulski o rowerzystach - "to masa idiotyczna. Są bezkarni"

Były antyterrorysta ostro krytykuje przejazdy "Masy Krytycznej".

Dziewulski o rowerzystach - "to masa idiotyczna. Są bezkarni"
d244cte
d244cte

– To jest wydarzenie złośliwe w stosunku do kierowców, do miasta i do ludzi – mówił na antenie Tvn24 Jerzy Dziewulski. Były antyterrorysta wypowiedział się w ten sposób o uczestnikach "Masy Krytycznej". Jego zdaniem takie wydarzenia są niepotrzebne i sprawiają, że rowerzyści traktują siebie jako szczególny rodzaj uczestników ruchu.

W studiu dyskutowano także na temat pomysłu rządu o wprowadzeniu obowiązkowej karty rowerowej . Zdaniem Grzegorza Długiego, posła klubu Kukiz'15 karta nie jest dobrym rozwiązaniem i nie poprawi bezpieczeństwa na drodze. Co więcej, poseł twierdzi, że dokument nie wpłynie na poprawę umiejętności kierującego.

– Prawem chcemy zastępować zdrowy rozsądek. Karta rowerowa nie jest dowodem niczego, poza formalnościami. Nie twórzmy dodatkowych etatów. Wystarczyłoby, że w programach szkół zaczęlibyśmy uczyć wszystkich zasad ruchu drogowego – mówił w programie "Tak Jest" Grzegorz Długi.

"Masa idiotyczna"

Większą stanowczością na temat rowerzystów wykazał się Jerzy Dziewulski. Jak mówi - Z praktyki i statystyk wynika jasno, że liczba wypadków z udziałem rowerzystów wzrasta. Wśród sprawców mniej jest tych, którzy mają karty. Nie trzeba ich egzaminować, lecz 2-godzinny kurs na pewno pomoże. Były antyterrorysta odniósł się także do zjawiska "Masy Krytycznej". – Jest pewien rodzaj nachalnego lansowania stylu życia rowerzystów i wszyscy muszą w tej nachalności uczestniczyć. Najlepszym tego przykładem jest piątkowa zabawa, którą określam jako "masa idiotyczna" – mówił w Tvn24 Dziewulski.

d244cte

Były funkcjonariusz podawał w wątpliwość sens organizowania takich przejazdów. Ponadto uznał tę praktykę za "przejaw złośliwości". – Blokują w piątki drogi. Są bezkarni. Traktują siebie jako szczególny rodzaj uczestnika ruchu drogowego, o niezwykłych przywilejach – tłumaczył w programie A. Morozowskiego.

"To idioci, trzeba ich eliminować!"

Dziewulski podał także przykład nierozwagi na drodze, która może prowadzić do licznych tragedii - mamy sytuację, że człowiek dojrzały, kiedy ja mam strzałkę zieloną w prawo, pieszych nie ma, pomalutku jadę, a on mi z tyłu na pełnej prędkości wali w samochód - mówi były antyterrorysta.

Na tę historię zareagował poseł Grzegorz Długi. - Karta rowerowa tego nie zmieni. To idioci, trzeba ich eliminować! - przekonywał w tvn 24.

Źródło: (tvn24)

d244cte
d244cte
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d244cte