Trwa ładowanie...

Dziś Dzień Zwierząt Bezdomnych. Schronisko "Na Paluchu" z kolejnymi sukcesami adopcyjnymi

Już 21 maja, Schronisko Na Paluchu, po raz pierwszy w historii zorganizuj Warszawski Dzień Zwierząt.

Dziś Dzień Zwierząt Bezdomnych. Schronisko "Na Paluchu" z kolejnymi sukcesami adopcyjnymi
d3b8goe
d3b8goe

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Na całym świecie może być ich od 600 milionów do nawet miliarda – głównie psów i kotów. W samej Polsce, mieszka ich ponad 100 tysięcy. W warszawskim schronisku "Na Paluchu" przebywa obecnie blisko 1000 czworonogów.

Warszawski "Paluch" jest największym schroniskiem dla zwierząt w kraju. Placówka może się również pochwalić największymi sukcesami adopcyjnymi. W ostatnich latach liczba psów i kotów mieszkających w przytulisku zmniejszyła się aż o 1300. Obecnie przebywa tam 860 zwierząt. W stosunku do grudnia 2014 roku liczba czworonogów zmniejszył się aż o 539. Wówczas przebywało tam niespełna 1400 psów i kotów.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie (ul. Paluch 2) na stałe zatrudnia 26 opiekunów zwierząt. Działania jednostki wspiera również grupa 180 wolontariuszy, którzy zapewniają regularne spacery i należytą opiekę każdemu z mieszkańców schroniska.
W ubiegłym roku w schronisku wykonano szereg remontów, zakupiono sprzęt do szpitala ogólnego oraz zwiększono do pięciu liczbę wybiegów.

Kampanie schroniska "Na Paluchu"

Schronisko kładzie duży nacisk na rozwój behawioralny swoich podopiecznych. Dzięki wsparciu dr Jolanty Łapińskiej czworonogi z problemami otwierają się na pracę z człowiekiem, zaczynają wychodzić na regularne spacery i dzięki temu wiele z nich znajduje stałe domy. Nowi opiekunowie zwierząt adoptowanych, oprócz wyprawki na pierwsze dni, przez trzy miesiące mogą liczyć na wsparcie i porady behawiorystów.

Warszawski „Paluch” organizuje szereg akcji promocyjnych . Nie dawno ruszyła druga odsłona kampanii „Adoptuj warszawiaka, poznaj VIPsiaka”. Jej celem jest zmiana postrzegania psów ze schroniska poprzez ich prezentację w różnych miejscach stolicy. Efektem ubiegłorocznej odsłony akcji był zbiór fotografii, który w formie wystawy był eksponowany m.in. w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym czy w Galerii Wileńskiej. Od 1 kwietnia wystawę można oglądać zwiedzając warszawski ogród zoologiczny.

d3b8goe

W lutym odbyła się także sesja zdjęciowa „Ladies & Gentlemen”. Pokaz tych fotografii okazał się sukcesem. Wiele psów dzięki tej akcji znalazło nowy dom. W kwietniu ruszy cykl warsztatów „Chcesz mieć psa?” skierowany do osób zainteresowanych adopcją.

Już 21 maja, Schronisko Na Paluchu, po raz pierwszy w historii zorganizuje Warszawski Dzień Zwierząt. W tym dniu, w atmosferze dobrej zabawy zostaną podjęte bardzo ważne tematy, m.in. mieszkanie zwierząt domowych i dzikich w mieście czy zapobieganie bezdomności zwierząt.

Źródło: (um)

d3b8goe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b8goe