Trwa ładowanie...
d1e1wpo

Dziś Narodowe Czytanie Quo Vadis. Para prezydencka przeczyta fragmenty dzieła Sienkiewicza

Fragmenty dzieła H. Sienkiewicza przeczyta para prezydencka wraz z wybitnymi aktorami.
Share
Dziś Narodowe Czytanie Quo Vadis. Para prezydencka przeczyta fragmenty dzieła Sienkiewicza
d1e1wpo

W sobotę po raz piąty odbędzie się Narodowe Czytanie, tym razem „Quo VadisHenryka Sienkiewicza. Prezydent Andrzej Duda z małżonką rozpoczną tę ogólnopolską akcję w ogrodzie Saskim w Warszawie.

W ponad 2 tysiącach miejsc w Polsce publicznie będzie dziś czytane "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Akcję rozpocznie prezydencka para o 11:00 w warszawskim Ogrodzie Saskim - mówił w radiowej Jedynce Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta. Kontynuować czytanie będą znani aktorzy, między innymi Ewa Dałkowska, Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Dawid Ogrodnik i Jan Nowicki
.
W tym roku, akcja Narodowego Czytania ma rekordowy wymiar - dodał Wojciech Kolarski. Włączyło się w nią około 2200 miejsc - w Polsce, ale także za granicą. Tych miejsc jest kilkaset więcej niż rok temu - mówił prezydencki minister.

Akcja Narodowego Czytania odbywa się po raz piąty. Tegoroczna lektura nawiązuje do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza. "Quo vadis" będzie można usłyszeć w całym kraju w kilkuset miejscowościach - na ulicach, w parkach, na placach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury.

d1e1wpo

Źródło: (IAR/tvp.info)

Przeczytaj też: Bezpłatne badania słuchu w centrum Warszawy

d1e1wpo

Podziel się opinią

Share
d1e1wpo
d1e1wpo