Trwa ładowanie...

Dziś otworzą Wołoską. "Na Mokotowie zniknie wąskie gardło"

Tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową

Dziś otworzą Wołoską. "Na Mokotowie zniknie wąskie gardło"
d24prmi
d24prmi

W niedzielę, 29 listopada wieczorem, otwarty zostanie ostatni przebudowywany fragment ul. Wołoskiej od – ul. J. P. Woronicza do Konstruktorskiej. Na Mokotowie zniknie wąskie gardło. Kolejarze będą natomiast remontowali przejazd na ul. Łodygowej - poinformował Urząd Miasta.

Dziś kończy się przebudowa ul. Wołoskiej, pomiędzy ul. Wiktorską a Bagażową - gdzie przez wiele lat była jedna jezdnia - powstała nowa jezdnia dla jadących w kierunku Służewca. Przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i A. E. Odyńca oraz J. P. Woronicza, zmodernizowana trasa tramwajowa, są nowe chodniki i droga rowerowa. Długość przebudowywanego odcinka to około 1200 m.

Przejezdne obie jezdnie

Obecnie niemożliwy jest przejazd ul. J.P. Woronicza na wprost oraz skręt w lewo w kierunku Służewca, nie można także przejechać ul. Wołoską na wprost w kierunku Konstruktorskiej. Ostatnie prace na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z J.P. Woronicza zakończą się w najbliższy weekend i w niedzielę 29 listopada ok. godz. 22.00 otwarty zostanie przejazd ostatnim przebudowywanym fragmentem ul. Wołoskiej od – ul. J.P. Woronicza do Konstruktorskiej. Tym samym na całej długości ulicy – od ul. św. A. Boboli do Marynarskiej - przejezdne będą obydwie jezdnie ul. Wołoskiej.

Zmiany w komunikacji

W piątek, 27 listopada, w nocy rozpocznie się demontaż rozjazdu służącego do zmiany kierunku jazdy tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. J. P. Woronicza. Przebudowana zostanie również tymczasowa trakcja. Dlatego też przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41. Od poniedziałku, 30 listopada, od początku kursowanie tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową i będą kursowały do pętli Służewiec. Na swoje trasy podstawowe wrócą również autobusy linii 136, 138, 168, 218, 222, N01 i N34 a linia zastępcza Z-1 zostanie zlikwidowana.

d24prmi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24prmi