Trwa ładowanie...
d2zetxu

Dziś otworzą Wołoską. "Na Mokotowie zniknie wąskie gardło"

Tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś otworzą Wołoską. "Na Mokotowie zniknie wąskie gardło"
d2zetxu

W niedzielę, 29 listopada wieczorem, otwarty zostanie ostatni przebudowywany fragment ul. Wołoskiej od – ul. J. P. Woronicza do Konstruktorskiej. Na Mokotowie zniknie wąskie gardło. Kolejarze będą natomiast remontowali przejazd na ul. Łodygowej - poinformował Urząd Miasta.

Dziś kończy się przebudowa ul. Wołoskiej, pomiędzy ul. Wiktorską a Bagażową - gdzie przez wiele lat była jedna jezdnia - powstała nowa jezdnia dla jadących w kierunku Służewca. Przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i A. E. Odyńca oraz J. P. Woronicza, zmodernizowana trasa tramwajowa, są nowe chodniki i droga rowerowa. Długość przebudowywanego odcinka to około 1200 m.

Przejezdne obie jezdnie

d2zetxu

Obecnie niemożliwy jest przejazd ul. J.P. Woronicza na wprost oraz skręt w lewo w kierunku Służewca, nie można także przejechać ul. Wołoską na wprost w kierunku Konstruktorskiej. Ostatnie prace na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z J.P. Woronicza zakończą się w najbliższy weekend i w niedzielę 29 listopada ok. godz. 22.00 otwarty zostanie przejazd ostatnim przebudowywanym fragmentem ul. Wołoskiej od – ul. J.P. Woronicza do Konstruktorskiej. Tym samym na całej długości ulicy – od ul. św. A. Boboli do Marynarskiej - przejezdne będą obydwie jezdnie ul. Wołoskiej.

Zmiany w komunikacji

W piątek, 27 listopada, w nocy rozpocznie się demontaż rozjazdu służącego do zmiany kierunku jazdy tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. J. P. Woronicza. Przebudowana zostanie również tymczasowa trakcja. Dlatego też przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41. Od poniedziałku, 30 listopada, od początku kursowanie tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową i będą kursowały do pętli Służewiec. Na swoje trasy podstawowe wrócą również autobusy linii 136, 138, 168, 218, 222, N01 i N34 a linia zastępcza Z-1 zostanie zlikwidowana.

Przeczytajcie też: Świąteczna iluminacja już za tydzień. Zobaczcie jak będzie wyglądała [GALERIA]

Podziel się
d2zetxu

Podziel się opinią

Share

d2zetxu

d2zetxu