Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
24-10-2012 14:31

Dziś rusza festiwal Pięć Smaków

Filmowa wyprawa do Azji potrwa do 30 października

Dziś rusza festiwal Pięć Smaków
dqwdnw8
dqwdnw8

Dziś w kinach Muranów i Praha rozpoczyna się szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Tegoroczna filmowa wyprawa do Azji to ponad 35 pełnometrażowych filmów. Większość z nich prezentowanych będzie w Polsce po raz pierwszy, z czego dwa mają także swoją europejską premierę. W programie pierwszego dnia festiwlu znalazły się propozycje z Malezji i Korei.

Uroczyste otwarcie to seans filmu "Songlap" w Kinie Muranów o godzinie 20:30. To premierowy w Polsce pokaz filmu, na którym obecny będzie także reżyser, Effendee Mazlan. Wcześniej, o 18:00, w Muranowie pokazany zostanie nagrodzona w Busan koreańska animacja "Król świń" Yeuna Sang-ho. To jeden z tytułów włączonych w sekcję Nowe Kino Azji, która od szóstej edycji staje się konkursem Pięciu Smaków.

Jedną z głównych sekcji festiwalu jest cykl "Focus: Malezja", dedykowany młodemu pokoleniu filmowców malezyjskich, którzy biorą udział w przemianach rodzimego kina. W autorski, odważny sposób pokazują oni codzienność swojego kraju. Trzonem sekcji będzie retrospektywa jednego z najważniejszych przedstawicieli malezyjskiego kina artystycznego – Woo Ming Jina. W pierwszy dzień festiwalu w Kinie Praha pokazywane są dwa tytuły reżysera: "Słoń i morze" (o 18:00) oraz "Dni turkusowego nieba" (o 20:30).

Tradycyjnie już, Pięć Smaków gości w Kinie Muranów oraz, po raz pierwszy, w Kinie Praha. Ważnym punktem na festiwalowej mapie jest też klub festiwalowy, Południk Zero, gdzie od jutra, 25 października, prezentowane będą klasyki tajwańskiej nowej fali.

dqwdnw8

Festiwal potrwa w Warszawie do 30 października. Program i szczegóły na stronie festiwalu .

Festiwal PIęć Smaków, 24-30 października 2012,

Kino Muranów, Kino Praha, Południk Zero

dqwdnw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwdnw8