Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty 2020. Rusza rekrutacja do warszawskich liceów i techników

Egzaminy ósmoklasistów 2020 zakończą się w czwartek 18.06. sprawdzianem z języka obcego. Warszawskie technika i licea, nie tracąc czasu już dziś rozpoczynają nabór uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Rusza rekrutacja do warszawskich liceów i technikówŹródło: PAP
d1avqnw
d1avqnw

Egzamin ósmoklasisty 2020 i co dalej?

Na ósmoklasistów czeka ok 20 tysięcy miejsc w warszawskich szkołach średnich. By dostać się do swojej wymarzonej szkoły ósmoklasiści muszą zalogować się do warszawskiego portalu edukacyjnego i tam wypełnić wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021. Uczniowie mają na to czas do 10 lipca do godziny 15.00.

Wyjątek stanowią uczniowie, którzy planują złożyć aplikację do placówek dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych. W ich przypadku wniosek należy złożyć do 22 czerwca do godziny 15.00.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Wniosek o przyjęcie

Wnioski o przyjęcie i wymagane dokumenty uzupełniające trzeba złożyć w szkole pierwszego wyboru. Można to zrobić osobiście w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem internetu, przesyłając na adres e-mail szkoły skany podpisanych dokumentów.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Istnieje również możliwość złożenia dokumentów w elektronicznym systemie internetowym. W tym wypadku wniosek musi zostać uwierzytelniony przez rodziców, którzy powinni wtedy podpisać go profilem zaufanym, a następnie kliknąć przycisk „Złóż wniosek”.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Wyniki rekrutacji

Wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 12 sierpnia o godzinie 13. Między 13 i 18 sierpnia do godziny 15.00, uczniowie będą mogli potwierdzać wolę przyjęcia do wybranych szkół. Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych poznamy 19 sierpnia o godz. 14.00.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1avqnw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1avqnw