Trwa ładowanie...

Egzamin szóstoklasisty. Warszawa z najlepszym wynikiem w kraju!

Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie z Ursynowa oraz Białołęki.

Egzamin szóstoklasisty. Warszawa z najlepszym wynikiem w kraju!
d4cpkan
d4cpkan

Uczniowie szóstych klas z warszawskich szkół podstawowych osiągnęli najlepszy wynik w kraju. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie z Ursynowa oraz Białołęki. Najsłabszy z dzielnicy Praga Północ.

Średni wynik stolicy z języka polskiego jest o osiem punktów procentowych lepszy od ogólnopolskiego, z matematyki o 15, a z języka angielskiego o 14. - poinformowało Radio RDC. – Są jednak dość duże różnice, jeśli chodzi o wyniki w poszczególnych dzielnicach – wyjaśnia Janina Grzegorek z Okręgowej Komisji Edukacji w Warszawie.

Białołęka i Ursynów najlepiej

- Jednak Praga Północ wypada zwykle najsłabiej i tegoroczne wyniki także to potwierdzają, natomiast najlepsze wyniki osiągają uczniowie z Ursynowa i Białołęki - dodała na antenie RDC Janina Grzegorek

Do kwietniowego sprawdzianu przystąpiło ponad 14 tysięcy warszawskich uczniów. Od wyników zależy, do jakich gimnazjów dostaną się absolwenci podstawówek.

Ostatni rocznik zdający egzamin

Tegoroczni szóstoklasiści byli ostatnim rocznikiem, który musiał przystąpić do sprawdzianu i drugim, który uczył się według nowej podstawy programowej. Test był podzielony na dwie części. Pierwsza część obejmowała zadania z polskiego, historii, przyrody i matematyki. Druga sprawdzała znajomość języka obcego. Całość trwała 80 minut. Sprawdzian składał się z zadań zamkniętych i otwartych.

d4cpkan

Źródło: (RDC/haloursynow.pl)

d4cpkan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpkan