Trwa ładowanie...

Eko Patrol. Wyziębiona i przestraszona słonka przy Złotej

Strażnicy przewieźli słonkę do stołecznego ZOO, gdzie ptak przejdzie rehabilitację.

Share
Eko Patrol. Wyziębiona i przestraszona słonka przy Złotej
d165dtg

Oszołomiona, wyziębiona, przestraszona. Znaleziona w poniedziałek przy ul. Złotej słonka dzięki czujności jednego z przechodniów została uratowana i przewieziona przez funkcjonariuszy z Eko Patrolu do Ptasiego Azylu. Ptak po okresie rehabilitacji wróci do środowiska naturalnego

Informacja o wyziębionym ptaku, od dłuższego czasu przebywającym przy jednym z bloków mieszkalnych na ul. Złotej, wpłynęła do straży miejskiej ok. godz. 8.30 w poniedziałkowy poranek. Zgłoszenie potwierdziło się.

- Słonka była przestraszona i nie potrafiła samodzielnie się poruszać, nie zauważyliśmy jednak żadnych widocznych obrażeń. Najprawdopodobniej podczas lotu ptak uderzył w szybę – mówi mł. str. Szymon Kosakowski z Eko Patrolu. Jak zaznaczył funkcjonariusz, słonka została owinięta przez zgłaszającego w tkaninę, aby z uwagi na zimny poranek nie doszło do dalszego wyziębienia.

d165dtg

Strażnicy przewieźli słonkę do stołecznego ZOO, gdzie ptak przejdzie rehabilitację. Po tym okresie zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego.

d165dtg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d165dtg
d165dtg