Trwa ładowanie...
dwny8ke

Elektroniczne tablice podziękują warszawiakom za prawidłową jazdę

Jeśli się sprawdzą, pojawią się kolejne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektroniczne tablice podziękują warszawiakom za prawidłową jazdę
dwny8ke

Elektroniczne tablice informujące o aktualnej prędkości w przypadku jej przekroczenia oraz napis „Dziękuję” w przypadku zastosowania się do obowiązującego ograniczenia pojawiły się w przy szkole podstawowej u zbiegu ul. Raabego i Przy Bażantarni - poinformowała straż miejska. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego mają przypomnieć kierowcom o konieczności zachowania w tym miejscu szczególnej ostrożności. Jeśli się sprawdzą, pojawią się również w okolicach kolejnych warszawskich szkół.

- Ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosi 30 km/h, ale mimo to wielu kierowców nie zdejmuje tutaj nogi z gazu. W pobliżu znajduje się szkoła podstawowa, a za chwilę zaczyna się nowy rok szkolny. Dlatego pierwsze testowe tablice postawiliśmy właśnie tutaj. Jeśli sprawdzą się i spełnią swoje zadania prewencyjne, zamontujemy kolejne tablice w okolicy innych stołecznych szkół, gdzie występuje problem nagminnego przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców – mówi z- ca naczelnika Oddziału Ogólnomiejskiego Zbigniew Kąkol.

Gdy kierowca jedzie zgodnie z przepisami, na elektronicznej tablicy pojawia się uśmiech, w przypadku gdy jedzie za szybko – wyświetla się komunikat "Kierowco zwolnij" oraz prędkość, z jaką aktualnie się porusza.

dwny8ke

- Mamy nadzieję, że ta forma informowania kierowców przemówi do ich wyobraźni i sprawi, że wszyscy przejeżdżający w tym miejscu kierowcy zaczną respektować ograniczenia prędkości, tym bardziej, że miejsce to już za kilka dni zapełni się dziećmi – dodaje naczelnik Kąkol.****

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem strażnicy miejscy rozpoczną działania „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas których będą pomagać najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych zlokalizowane w pobliżu szkół. We wrześniu ubiegłego roku strażnicy szczególnym nadzorem objęli 57 przejść i skrzyżowań przy 49 placówkach oświatowych.

Przeczytajcie też: Ktoś podpala budynki przy Łuckiej. "To już dziewiąty raz"

dwny8ke

Podziel się opinią

Share

dwny8ke

dwny8ke