Trwa ładowanie...
d3xbq6c

Elektryczne parkingi. Nowość na warszawskich ulicach

Szykuje się kolejna rewolucja w transporcie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczne parkingi. Nowość na warszawskich ulicach
d3xbq6c

*Zarząd Transportu Miejskiego planuje uruchomienie stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Powstałyby na parkingach systemu „Parkuj i Jedź”. Rozpoczęły się już przygotowania do realizacji tego przedsięwzięcia. *

Samochody, które zamiast konwencjonalnego napędu spalinowego mają napęd całkowicie elektryczny, lub napęd hybrydowy ze zwiększonym zasięgiem na akumulatorze stają się coraz popularniejsze. Ich liczba na naszych drogach zwiększa się systematycznie. Dlatego ZTM planuje uruchomienie stacji ładowania takich pojazdów. W celu zwiększenia dostępności planowane jest by stacje ładowania powstały na istniejących parkingach P+R.

ZTM pod koniec czerwca ogłosił dialog techniczny dotyczący zaprojektowania, wykonania i uruchomienia systemów ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych na istniejących parkingach P+R na terenie Warszawy. Do dialogu zgłosiło się dziewięć firm, które mają przekazać wiedzę dotyczącą najnowszych, najkorzystniejszych i najtańszych rozwiązaniach funkcjonujących na rynku.

d3xbq6c

Plan uruchomienia stacji do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych na parkingach P+R będzie wiązać się z koniecznością nowelizacji regulaminu parkingów. Według ZTM w dokumencie powinny zostać opisane zasady korzystania z tego typu urządzeń. Zarząd Transportu Miejskiego będzie rekomendował radnym, że korzystanie z ładowarek dla kierowców samochodów elektrycznych i hybrydowych będzie bezpłatne.

Przy okazji zmiany regulaminu pod kątem stacji ładowania, ZTM zamierza również przeprowadzić konsultacje społeczne wśród użytkowników parkingów dotyczące jego zapisów. W ich trakcie zebrane zostaną sugestie i propozycje jego kolejnych modyfikacji.

Źródło: ZTM Warszawa

Przeczytajcie również: W Warszawie powstanie samochodowe Veturilo? Zdecydują radni

d3xbq6c

Podziel się opinią

Share

d3xbq6c

d3xbq6c