Trwa ładowanie...
d33hxk9

Elisabetta przebiła się na Stadion Narodowy!

Jest już tunel łączący Dworzec Wileński ze Stadionem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elisabetta przebiła się na Stadion Narodowy!
d33hxk9

Przebicie się Elisabetty zakończyło najbardziej mozolny i czasochłonny etap budowy tunelu pomiędzy Dworcem Wileńskim, a stacją Stadion Narodowy, czyli wiercenia najpierw w ścianie szczelinowej stacji, a następnie w 15 metrowej długości betonowym bloku uszczelniającym obiekt od wewnątrz.

Wewnątrz stacji można też zobaczyć końcowe elementy zaplecza Krystyny, która po wykonaniu 65 metrów tunelu w kierunku stacji Centrum Nauki Kopernik, znajduje się 650m od koryta Wisły. Gotowe jest już ponad pięć i pół kilometra tunelu. Nawet bez łącznika pomiędzy I i II linią metra, już teraz stanowi to ponad połowę zaplanowanych prac tunelowych. Gdyby więc Rondo Daszyńskiego i Dworzec Wileński łączyła jedna nitka tunelu, prace przy jego budowie byłyby zakończone. Podczas sfinalizowanych już prac wykorzystano 3670 pierścieni, które zostały wyprodukowane w fabryce na warszawskiej Białołęce. **

Tylko do ich wyprodukowania zużyto 30 tys. metrów sześciennych betonu. By lepiej zrozumieć ile to jest, warto dodać, że z takiej ilości materiału mogłyby powstać cztery biurowce o powierzchni użytkowej 10 tys. metrów kwadratowych!

d33hxk9

Podziel się opinią

Share
d33hxk9
d33hxk9