Trwa ładowanie...
de7urqf

Estakady Trasy Łazienkowskiej do remontu

Inwestycja potrwa 24 miesiące. Wykonawca już podpisał umowę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Estakady Trasy Łazienkowskiej do remontu
de7urqf

Remont dziewięciu estakad Trasy Łazienkowskiej za kwotę niespełna 31 mln złotych przeprowadzi firma Strabag. Inwestycja potrwa 24 miesiące. Wykonawca już podpisał umowę i może przystąpić do sporządzania i uzgadniania projektu tymczasowej organizacji ruchu, który będzie obowiązywał w trakcie prowadzenie robót. O tym, że remont się zbliża pisaliśmy niedawno. Natomiast o szczegółach prac czytamy w serwisie rynekinfrastruktury.pl.

Zakres prac obejmie: wyznaczenie tras objazdów, roboty rozbiórkowe w zakresie demontażu wyposażenia obiektów, rozbiórki pomostów, podpór wraz z ławami fundamentowymi oraz rozbiórki nawierzchni dróg i chodników. Ponadto firma wykona wykopy i nasypy dla łącznic na odcinkach dojazdów do obiektów, przebuduje wszystkie kolidujące elementy infrastruktury technicznej oraz zbuduje kanalizację deszczową i inne elementy odwodnienia.

Inwestycja obejmuje także budowę obiektów inżynierskich (dodatkowe pale fundamentowe, podpory, konstrukcje pomostów), budowę dziewięciu estakad (ośmiu na węźle z Wisłostradą i jednej na węźle z Wałem Miedzeszyńskim) o łącznej długości 1420 m, dobudowę nowego pasa ruchu na ul. Czerniakowskiej od zjazdu z estakady do skrzyżowania z ul. Łazienkowską o długości 140 m (zjazd w kierunku Mokotowa) i przebudowę chodników i dróg dojazdowych w poziomie terenu pod estakadami. Zamontowane będzie oświetlenie, oznakowanie poziomego i pionowe oraz elementy bezpieczeństwa ruchu.

de7urqf

Na koniec wykonawca zasadzi zaprojektowaną zieleń.

de7urqf

Podziel się opinią

Share
de7urqf
de7urqf