Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Euronews: Warszawa drugim Berlinem?

Kiedyś nazywana Paryżem Północy, dziś aspirująca do miana "drugiego Berlina" Warszawa zachwyciła dziennikarkę europejskiego kanału informacyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Euronews: Warszawa drugim Berlinem?
d6yh7g2

Euronews, europejski kanał informacyjny nadający w kilkunastu językach, opisał Warszawę jako miasto pełne energii, które właśnie przeżywa ekonomiczny i kulturalny rozkwit. Laurence Alexandrowicz, autorka materiału wideo, dogłębnie analizuje stolicę Polski. Od biznesu, przechodzi do sztuki i architektury, zatrzymując się na barach mlecznych. Stara się odpowiedzieć na pytanie, czy Warszawa jest drugim Berlinem?

Kiedyś nazywana Paryżem Północy, dziś aspirująca do miana "drugiego Berlina" Warszawa zachwyciła dziennikarkę Euronews. W materiale wideo opowiada o tym, jak po całkowitym niemal zniszczeniu, miasto odrodziło się jak Feniks z popiołów. Jej znaniem współczesna Warszawa rozwija się niezwykle dynamicznie.Spotkała się także z Krystianem Cieślakiem, który w ramach start-upu wspieranego przez Infinity, stworzył aplikację pomagającą odnaleźć się w przestrzeni miejskiej osobom niewidomym.

Dziennikarka porozmawiała także z architektem Grzegorzem Piątkiem, który przekonuje, że powojenna architektura Warszawy jest coraz bardziej lubiana przez jej mieszkańców. Jako przykład podaje Pałac Kultury i Nauki, który niegdyś znienawidzony przez warszawiaków - dziś jest nieodzownym elementem i symbolem miasta.

Alexandrowicz zwraca uwagę także na nowe warszawskie projekty. Zatrzymuje się w Wytwórni Wódek "Koneser" przy ul. Ząbkowskiej, gdzie od niedawna działa Google Campus Warsaw , przeznaczony dla start-upów. Warszawskie możliwości dla nowych przedsiębiorców, chcących rozpocząć swój e-biznes, docenił również "Forbes" . "Polska ma mocniejsza pozycję od Czech czy Słowacji" - czytamy w "Forbesie". Prestiżowy magazyn podkreślił także internetowe sukcesy portalu Wirtualna Polska i serwisów takich jak Allegro czy wcześniej Naszej Klasy. Dziennikarz, który przeanalizował ranking zrealizowany dla "Frobesa" zaznaczył, że stolica Polski przyciąga najlepsze firmy technologiczne.

d6yh7g2

„Za 2 lub 3 lata Warszawa będzie bardziej interesującym miastem niż Berlin” – stwierdza Laurence Alexandrowicz.

Przeczytaj też: Odnaleźli dokumenty z czasów II wojny. Szukają właściciela

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2