Trwa ładowanie...

Ewakuacja lotniska w Modlinie. Zatrzymano 21 osób

Nie wykryto żadnego zagrożenia dla pasażerów.

Ewakuacja lotniska w Modlinie. Zatrzymano 21 osób
d3523af
d3523af

Od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia grozi "dowcipnisiom", którzy podczas suto zaprawianej alkoholem imprezy poinformowali służby graniczne o tym, że na terenie lotniska w Modlinie podłożona jest bomba.

Jak informowaliśmy wczoraj, modlińskie lotnisko nie było czynne przez 2 godziny . Kierownictwo portu lotniczego nie ujawniało szczegółów i przyczyn ewakuacji, która rozpoczęła się po 22.00.

- Potwierdzam informację o ewakuacji całego terminala pasażerskiego. Jednak nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam informacji o przyczynach zdarzenia - mówiła WawaLove.pl Magdalena Bojarska z biura prasowego lotniska Warszawa-Modlin.

W tym czasie cztery loty z Dublina i Shannon w Irlandii oraz Gdańska, a także włoskiego Bergamo zostały przekierowane na lotnisko Chopina w Warszawie.

d3523af

- Sprawa została potraktowana bardzo poważnie. Ewakuowano ok. 800 osób - nie tylko z terminala, także z samolotów, cztery loty przekierowano na lotnisko w Warszawie. Sprawdziliśmy lotnisko, nie znaleźliśmy ładunku wybuchowego - mówił dziś Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji

Funkcjonariusze ustalili numer telefonu, z którego dzwoniono z informacją o bombie. - Na miejscu trwała impreza. Uczestniczyło w niej 21 osób. Wszystkie były pijane. Nikt nie chciał przyznać się do tego, że dzwonił z informacją o ładunku wybuchowym - powiedział policjant .

Jak dodał, wobec tego prokurator zdecydował o zatrzymaniu wszystkich. - Kiedy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego sprawcy grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Do tego dochodzą jeszcze koszty m.in. zaangażowania służb, przekierowania lotów - dodał Marciniak. Samo tylko lotnisko szacuje koszty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Mamy takie czasy, ze bardzo dokładnie sprawdzamy każdy podobny sygnał - skomentowała dla WawaLove.pl całe zdarzenie Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej. - Autor tego żartu wykazał się wyjątkową bezmyślnością - dodaje funkcjonariuszka.

d3523af

Z lotniska ewakuowano w sumie ok. 800 osób.

Źródło:IAR/PAP

Przeczytajcie też: Niesamowite odkrycie przy ul. Wiejskiej [GALERIA]

d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af