Trwa ładowanie...

Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy budowie metra!

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał w trybie natychmiastowym opuszczenie dwóch mieszkań w budynku przy Targowej 70!

Share
Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy budowie metra!
dw51djm

- Dalsze przebywanie w kamienicy przy Targowej 70 stwarza zagrożenie dla mieszkańców dwóch lokali – stwierdził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i nakazał ich opuszczenie w trybie natychmiastowym. Budowniczowie pobliskiej stacji metra nie mają sobie nic do zarzucenia - donosi TVN Warszawa .

- Ze względu na występujące zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia niniejszej decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności - czytamy w piśmie skierowanym do wspólnoty mieszkaniowej Targowa 70. Nakaz natychmiastowego opuszczenia dotyczy mieszkań numer 6 i 59 - problem dotyczy łącznie siedmiu osób.

Decyzja ta jest efektem kontroli przeprowadzonej w budynku 31 stycznia 2013 roku. Stwierdzono wyraźne uszkodzenia elementów konstrukcyjnych, tj. spękania, szczeliny i odspojenia. *Mieszkańcy są w szoku.*

dw51djm

Decyzja inspektora to ponoć spore zaskoczenie dla Metra Warszawskiego. – Wszystkie ekspertyzy wskazują, że nie dzieje się tam nic niebezpiecznego. Nie ma zagrożenia. Na razie przeprowadzony został pierwszy etap prac zabezpieczeniowych. Po zakończeniu budowy, wykonawca przywróci budynki do stanu sprzed rozpoczęcia prac – informuje TVN Warszawa Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

W podobnym tonie wypowiada się Mateusz Witczyński, rzecznik AGP, spółki budującej II linię metra: - Z naszych ekspertyz wynika, że nie ma niebezpieczeństwa obniżenia nośności konstrukcji budynku.

W ciągu kilku dni odbędzie się spotkanie władz dzielnicy ze wspólnotą Targowa 70 i przedstawicielami metra, a w przyszłym tygodniu także z mieszkańcami zagrożonych kamienic.

dw51djm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw51djm
dw51djm