Trwa ładowanie...
d3h2q8f

Fala kulminacyjna za nami!

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe. O godz. 9.00 poziom rzeki spadł poniżej 600 cm
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fala kulminacyjna za nami!
d3h2q8f

Wody w Wiśle coraz szybciej ubywa. W czwartek, 22 maja, o godz. 9.00 poziom rzeki spadł poniżej 600 cm. Fala kulminacyjna przeszła przez Warszawę. Prezydent m.st. Warszawy odwołała pogotowie przeciwpowodziowe na terenie stolicy.

Fala kulminacyjna bezpiecznie przeszła przez Warszawę nie powodując zniszczeń. Trwa obliczanie kosztów akcji zabezpieczającej oraz szacowanie czasu niezbędnego do uprzątnięcia stołecznych plaż.

W wyniku zalania ucierpiał również jeden z poziomów budowy Bulwarów Wiślanych. Wkrótce znany będzie również wpływ „wielkiej wody” na tę inwestycję.

d3h2q8f

Pogotowie przeciwpowodziowe w Warszawie ogłoszone zostało we wtorek, 20 maja, o godz. 09.00, gdy poziom wody w Wiśle przekroczył poziom 600 cm, wkrótce potem stan rzeki wzrósł do 650 cm i o godz. 15.00 ogłoszono alarm powodziowy. W kulminacyjnym momencie na wodowskazie Warszawa poziom wody osiągnął 698 cm.

Policja oraz inne służby apelują, by ci, którzy przychodzą popatrzeć na rwącą Wisłę, nie zbliżali się do wody. Wciąż est to bardzo niebezpieczne. Także Ratusz apeluje o ostrożność na terenach znajdujących się w pobliżu rzeki. Wczoraj policjanci patrolujący wały uratowali życie mężczyźnie, który wpadł do rwącej rzeki na wysokości ul. Kadetów !

Zobaczcie: Stan alarmowy na Wiśle! [ZDJĘCIA]

Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
d3h2q8f

Podziel się opinią

Share

d3h2q8f

d3h2q8f