Trwa ładowanie...

Fala kulminacyjna za nami!

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe. O godz. 9.00 poziom rzeki spadł poniżej 600 cm

Fala kulminacyjna za nami!
d2hi37c
d2hi37c

Wody w Wiśle coraz szybciej ubywa. W czwartek, 22 maja, o godz. 9.00 poziom rzeki spadł poniżej 600 cm. Fala kulminacyjna przeszła przez Warszawę. Prezydent m.st. Warszawy odwołała pogotowie przeciwpowodziowe na terenie stolicy.

Fala kulminacyjna bezpiecznie przeszła przez Warszawę nie powodując zniszczeń. Trwa obliczanie kosztów akcji zabezpieczającej oraz szacowanie czasu niezbędnego do uprzątnięcia stołecznych plaż.

W wyniku zalania ucierpiał również jeden z poziomów budowy Bulwarów Wiślanych. Wkrótce znany będzie również wpływ „wielkiej wody” na tę inwestycję.

Pogotowie przeciwpowodziowe w Warszawie ogłoszone zostało we wtorek, 20 maja, o godz. 09.00, gdy poziom wody w Wiśle przekroczył poziom 600 cm, wkrótce potem stan rzeki wzrósł do 650 cm i o godz. 15.00 ogłoszono alarm powodziowy. W kulminacyjnym momencie na wodowskazie Warszawa poziom wody osiągnął 698 cm.

d2hi37c

Policja oraz inne służby apelują, by ci, którzy przychodzą popatrzeć na rwącą Wisłę, nie zbliżali się do wody. Wciąż est to bardzo niebezpieczne. Także Ratusz apeluje o ostrożność na terenach znajdujących się w pobliżu rzeki. Wczoraj policjanci patrolujący wały uratowali życie mężczyźnie, który wpadł do rwącej rzeki na wysokości ul. Kadetów !

d2hi37c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hi37c