Trwa ładowanie...

Fałszowali dokumentację, przywłaszczali stołeczne majątki! [WIDEO]

Grupa działała co najmniej od 4 lat i doprowadziła do sprzedaży nawet kilkunastu nieruchomości na terenie Warszawy i okolic!

Fałszowali dokumentację, przywłaszczali stołeczne majątki! [WIDEO]
d4b7oxy
d4b7oxy

Policjanci wydziału do spraw odzyskiwania mienia Komendy Stołecznej Policji wspierani przez wydział realizacji KSP oraz funkcjonariuszy z innych wydziałów, dokonali zatrzymania grupy osób zajmujących się przywłaszczaniem praw majątkowych do nieruchomości zlokalizowanych na terenie Warszawy. Grupa zdobywalaa majątki poprzez posługiwanie się podrobioną dokumentacją stwierdzającą prawa własności.

Grupa była rozpracowywana od dłuższego czasu. Pozwoliło to na jej bieżące monitorowanie i zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku, podczas usiłowania sprzedaży kolejnych trzech działek o rynkowej wartości około 2 mln zł.

Działania zostały przeprowadzone równolegle w kilku miejscowościach i doprowadziły do zatrzymania 7 osób w tym „organizatora” i dwóch jego najbliższych współpracowników. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie nadzorujący śledztwo ogłosił zarzuty fałszowania, wyłudzenia i użycia poświadczenia nieprawdy, przywłaszczenia oraz oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Pięciu zatrzymanych usłyszy również zarzuty „prania brudnych pieniędzy” z art. 299 KK.

Uzyskiwane milionowe korzyści były legalizowane poprzez fikcyjne transakcje zakupu i sprzedaży nieruchomości, inwestycje w posiadłości zakupione na podstawione osoby lub lokowane na ich rachunkach. Szczególny nacisk wydział do spraw odzyskiwania mienia Komendy Stołecznej Policji położył na ustalenie składników majątkowych podejrzanych oraz uzyskanych z przestępczej działalności korzyści, których wartość wstępnie szacuje się na kwotę przekraczająca 3,5 mln zł.

d4b7oxy

Organizator i jego najbliższy współpracownik zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidziane są dalsze zatrzymania. Zobaczcie mocne wideo z akcji!

d4b7oxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b7oxy