Trwa ładowanie...

"Femina" nie jest zabytkiem. Będzie tam "Biedronka"!

Stołeczny konserwator nie widzi przeszkód, by przedwojenne kino było spożywczym dyskontem

"Femina" nie jest zabytkiem. Będzie tam "Biedronka"!
d40a38l
d40a38l

Niedawno pisaliśmy , że do władz Śródmieścia trafił wniosek o zmianę sposobu użytkowania i przebudowanie pomieszczeń kina "Femina" na funkcję usługowo-handlową. Sklep w tym miejscu chce stworzyć firma Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Wszystko wskazuje na to, że w miejscu legendarnego, przedwojennego kina pojawi się sklep "Biedronka". Artykuł wywołał lawinę komentarzy, zarówno w serwisie, jak i na naszym profilu . Większość czytelników opowiedziała się przeciwko sklepowi w tym miejscu.

Na przeszkodzie zabudowy mógł stanąć między innymi stołeczny konserwator. Niestety, jak się jednak dowiedzieliśmy, podjęto już decyzję o warunkach zabudowy dotyczącą zmiany sposobu użytkowania i przebudowania pomieszczeń kina "Femina" na funkcję usługowo-handlową.

Powodem tej decyzji są zmiany, jakie miały miejsce we wnętrzu "Feminy" jeszcze w latach 90. Sam budynek, w którym mieści się kino jest wprawdzie zabytkiem, natomiast wnętrze Feminy już nie. Wszystko wskazuje więc na to, że niedługo będzie tam "Biedronka". Jest jeszcze jedna, ciekawa sprawa -* w holu kina znajduje się historyczna tablica upamiętniająca zamordowanych w getcie, warszawskich aktorów i muzyków.* Co się z nią stanie? Jak się okazuje - pozostanie na miejscu - przebudowa może być przeprowadzona wyłącznie pod warunkiem zachowania tej historycznej tablicy.

Czy niedługo będziemy mogli ją oglądać, wiszącą między regałami z kiełbasa i keczupem?

d40a38l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40a38l