Trwa ładowanie...

"Femina" nie jest zabytkiem. Będzie tam "Biedronka"!

Stołeczny konserwator nie widzi przeszkód, by przedwojenne kino było spożywczym dyskontem

Share
"Femina" nie jest zabytkiem. Będzie tam "Biedronka"!
d43186o

Niedawno pisaliśmy , że do władz Śródmieścia trafił wniosek o zmianę sposobu użytkowania i przebudowanie pomieszczeń kina "Femina" na funkcję usługowo-handlową. Sklep w tym miejscu chce stworzyć firma Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Wszystko wskazuje na to, że w miejscu legendarnego, przedwojennego kina pojawi się sklep "Biedronka". Artykuł wywołał lawinę komentarzy, zarówno w serwisie, jak i na naszym profilu . Większość czytelników opowiedziała się przeciwko sklepowi w tym miejscu.

Na przeszkodzie zabudowy mógł stanąć między innymi stołeczny konserwator. Niestety, jak się jednak dowiedzieliśmy, podjęto już decyzję o warunkach zabudowy dotyczącą zmiany sposobu użytkowania i przebudowania pomieszczeń kina "Femina" na funkcję usługowo-handlową.

Powodem tej decyzji są zmiany, jakie miały miejsce we wnętrzu "Feminy" jeszcze w latach 90. Sam budynek, w którym mieści się kino jest wprawdzie zabytkiem, natomiast wnętrze Feminy już nie. Wszystko wskazuje więc na to, że niedługo będzie tam "Biedronka". Jest jeszcze jedna, ciekawa sprawa -* w holu kina znajduje się historyczna tablica upamiętniająca zamordowanych w getcie, warszawskich aktorów i muzyków.* Co się z nią stanie? Jak się okazuje - pozostanie na miejscu - przebudowa może być przeprowadzona wyłącznie pod warunkiem zachowania tej historycznej tablicy.

d43186o

Czy niedługo będziemy mogli ją oglądać, wiszącą między regałami z kiełbasa i keczupem?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d43186o

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43186o
d43186o