Trwa ładowanie...

Ferie 2013 - spotkania z podróżnikami

Spotkania ruszają pod koniec stycznia. W cenie 6 zł wliczone także zwiedzanie wystawy!

Ferie 2013 - spotkania z podróżnikami
d37y0vf
d37y0vf

Na spotkania z Małgorzatą Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim zaproszone są dzieci i młodzież oraz grupy zorganizowane, a także wszyscy,* których połączyła pasja podróżowania.*

Gdy Małgorzata i Marcin poznali się na pokazie slajdów, on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu, odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tamtej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Ostatnią podróż odbyli wraz z 10-miesięczną córeczką Zosią do Republiki Południowej Afryki. Swoimi wrażeniami dzielą się podczas pokazów slajdów podróżniczych, prowadząc w ten sposób wyprawy na krańce świata. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”. Są autorami tras trampingowych do obu Ameryk, Azji i Afryki.

Program spotkań:

*►29 stycznia, wtorek, godz. 10.00*
„Jak zostać podróżnikiem?”
Podczas warsztatów dowiemy się: jak przygotować się do pierwszej wyprawy, gdzie pojechać, co zabrać, jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać.

d37y0vf

*►1 lutego, piątek, godz. 10.00*
* „Afryka – tam gdzie żyją słonie i żyrafy”*
Zapraszamy na wędrówkę poprzez pełne dzikich zwierząt sawanny. Spotkamy: słonie, żyrafy, zebry, nosorożce, hipopotamy, przyjrzymy się zalotom lwów. Zobaczymy jak żyją w Afryce ludzie, dowiemy się z czego można zrobić turban, który ochroni nas przed słońcem, oraz dlaczego pragnienie ugasi słodka, gorąca herbata.

*►5 lutego, wtorek, godz. 10.00 *
„Tybet – na dachu świata”
Opowieść o surowej, niedostępnej krainie buddyjskich klasztorów, bogatej kulturze i tradycji Tybetańczyków. Trasa wędrówki zaczyna się w Nepalu, skąd górską drogą, wśród najwyższych szczytów ziemi, przemierzamy ponad tysiąc kilometrów do Lhasy – stolicy Tybetu. Odwiedzimy kilka tajemniczych klasztorów, przyjrzymy się codziennemu życiu mnichów, a także zwykłych pasterzy wypasających jaki. Na koniec wędrówki podejdziemy do najwyższej góry świata – Mount Everestu.

*►8 lutego, piątek, godz. 10.00 *
*„Oblicza Indii” *
Indie to jeden z najbardziej barwnych i różnorodnych zakątków świata. Wielowiekowa kultura i tradycja przeplata się tu z wpływami kilku religii: hinduizmu, buddyzmu i islamu. Będziemy podziwiać największe zabytki Indii, przyglądać się rytualnym kąpielom w Gangesie i codziennemu życiu Hindusów.

Wstęp: 6 zł (w cenie biletu bezpłatne zwiedzanie wystaw)
Informacje i zgłoszenia: Dział Naukowo-Oświatowy tel. (22) 696 53 80
lub: edukacja@ethnomuseum.pl .

Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1
d37y0vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37y0vf