Trwa ładowanie...

Ferie 2021. Od wtorku obowiązują nowe przepisy. Skorzystają dzieci

Ferie 2021 w Warszawie, tak jak i w całej Polsce, rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia. Rząd w ostatniej chwili zmienił jedno z obostrzeń.
Share
Ferie 2021. Rząd zmienia zdanie w sprawie jednego z obostrzeń
Ferie 2021. Rząd zmienia zdanie w sprawie jednego z obostrzeńŹródło: PAP
d26dfdh

Ferie 2021 na pewno nie będą łatwe ani dla dzieci, ani dla rodziców, będą za to nietypowe. We wszystkich województwach przerwa w nauce odbywa się w tym samym czasie, a nie jak dotychczas termin wolnego zależał od regionu i odbywało się to w turach.

Wszystko przez sytuację epidemiologiczną w kraju i wprowadzony w związku z tym szereg restrykcji. Niespodziewanie jednak rząd postanowił zmienić jeden z narzuconych zakazów, przez co dzieci będą miały trochę łatwiej.

Ferie 2021. Rząd znosi zakaz przemieszczania się osób poniżej 16 roku życia

Według grudniowego planu rządu podczas kolejnej już kwarantanny narodowej, która obowiązuje w czasie ferii 2021 miał obowiązywać zakaz dosyć mocno komplikujący życie nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Rząd chciał, aby osoby poniżej 16. roku życia między godz. 8 i 16 nie mogły przebywać poza domem bez opieki dorosłych.

d26dfdh

Koronawirus. Prof. Andrzej Horban o powrocie dzieci do szkół: Byłbym ostrożny

Minister zdrowia Adam Niedzielski w podczas Rządowego Centrum Zarządzania Kryzysowego poruszył temat dzieci i oświadczył, że w godzinach od 8 do 16 mogą one przemieszczać się same, bez konieczności nadzoru opiekuna. Dzięki temu najmłodsi będą mogli korzystać ze świeżego powietrza bez obawy o konsekwencje.

Zmiany w restrykcjach wchodzą w życie od wtorku 5 stycznia.

Przypominamy, że do 17 stycznia obowiązują obostrzenia według, których zamknięte pozostają hotele, stoki oraz wyciągi narciarskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26dfdh

Podziel się opinią

Share
d26dfdh
d26dfdh