Trwa ładowanie...

Ferie 2021. Od wtorku obowiązują nowe przepisy. Skorzystają dzieci

Ferie 2021 w Warszawie, tak jak i w całej Polsce, rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia. Rząd w ostatniej chwili zmienił jedno z obostrzeń.

Ferie 2021. Rząd zmienia zdanie w sprawie jednego z obostrzeńFerie 2021. Rząd zmienia zdanie w sprawie jednego z obostrzeńŹródło: PAP
d1apcfg
d1apcfg

Ferie 2021 na pewno nie będą łatwe ani dla dzieci, ani dla rodziców, będą za to nietypowe. We wszystkich województwach przerwa w nauce odbywa się w tym samym czasie, a nie jak dotychczas termin wolnego zależał od regionu i odbywało się to w turach.

Wszystko przez sytuację epidemiologiczną w kraju i wprowadzony w związku z tym szereg restrykcji. Niespodziewanie jednak rząd postanowił zmienić jeden z narzuconych zakazów, przez co dzieci będą miały trochę łatwiej.

Ferie 2021. Rząd znosi zakaz przemieszczania się osób poniżej 16 roku życia

Według grudniowego planu rządu podczas kolejnej już kwarantanny narodowej, która obowiązuje w czasie ferii 2021 miał obowiązywać zakaz dosyć mocno komplikujący życie nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Rząd chciał, aby osoby poniżej 16. roku życia między godz. 8 i 16 nie mogły przebywać poza domem bez opieki dorosłych.

Koronawirus. Prof. Andrzej Horban o powrocie dzieci do szkół: Byłbym ostrożny

Minister zdrowia Adam Niedzielski w podczas Rządowego Centrum Zarządzania Kryzysowego poruszył temat dzieci i oświadczył, że w godzinach od 8 do 16 mogą one przemieszczać się same, bez konieczności nadzoru opiekuna. Dzięki temu najmłodsi będą mogli korzystać ze świeżego powietrza bez obawy o konsekwencje.

d1apcfg

Zmiany w restrykcjach wchodzą w życie od wtorku 5 stycznia.

Przypominamy, że do 17 stycznia obowiązują obostrzenia według, których zamknięte pozostają hotele, stoki oraz wyciągi narciarskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1apcfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1apcfg