Trwa ładowanie...

Festiwal Słodyczy Świata w Wilanowie

Niezwykła impreza w pierwszych dniach grudnia

Festiwal Słodyczy Świata w Wilanowie
djbekd4
djbekd4

Na początku grudnia odbędzie się niezwykle słodka impreza. W dniach 5-7 grudnia 2014 r. u zbiegu** **Al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej warto odwiedzić Festiwal Słodyczy Świata!

Festiwal będzie składał się z dwóch segmentów: jeden to prezentacja na ok. 40 stoiskach różnych słodyczy takich jak cukierki, ciasta, przekąski, desery, lody, bakalie, tych krajowych jak i zagranicznych. Drugi to żywe prezentacje, prawdziwe laboratoria słodyczy.

Na Festiwalu Słodyczy znajdzie się oczywiście miejsce dla miłośników czekolady, której kult rozwinął się już w cywilizacji Majów, bo to właśnie w Meksyku zaczęto uprawiać kakaowce. Czekolada była tam ponad 3 tysiące lat temu napojem bogów i nowożeńców, a w Europie długo strzeżono jej słodkiego sekretu, który upowszechnił się wraz z powstaniem w XVII pierwszych kawiarni.

djbekd4

W różnych kulturach funkcję słodyczy pełnią inne wytwory bazujące na przetworzonych roślinach i cukrze z nich pochodzących. Chcemy pokazać ich jak najwięcej, bo egzotyka jest najciekawszym magnesem dla zwiedzających. A poprzez słodyczy jest okazja zaprezentowania kultury i atrakcji turystycznych Krajów – Wystawców.

Mówiąc o słodyczach, trzeba przypomnieć o umiarze i rozsądku w spożywaniu słodyczy, na co będą zwracać uwagę zaproszeni dietetycy i lekarze promujący zdrowy tryb życia.

Na miejscu ma powstać bezprecedensowa ekspozycja słodyczy z całego świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje tego arcymiłego dodatku, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata.

Podczas festiwalowych dni w Wilanowie 5 i 6 grudnia o godzinie 18.00 odbędą się autorskie koncerty barda Don Giuseppe!

djbekd4

Festiwal będzie można odwiedzić 5 i 6 grudnia br. od godz. 10.00 do godz. 18.00 oraz 7 grudnia *od godz. 10.00 do godz. 16.00*.

Zobaczcie też WIDEO z Labiryntu Światła w Wilanowie !

djbekd4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djbekd4