Trwa ładowanie...

Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich

Wbrew pozorom nie będzie cicho - po parku rozniosą się dźwięki muzyki z całego świata

Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich
dek1ws0
dek1ws0

Podróż muzyczna do Europy, Ameryki Południowej i Północnej z kwartetem klarnetowym Poco Leggero, utwory mistrza Mozarta w wykonaniu Ortiga Quintet, happening perkusyjny, światowe przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu Brass Federacja oraz Melomaluszki i Super Odkrywcy dla dzieci – oto najważniejsze punkty programu tego weekendu (27-28 czerwca) z muzyką międzynarodową podczas Festiwalu Strefa Ciszy.

Nadchodzący weekend będzie okazją do przeniesienia się w różne zakątki świata i odkrywania ich muzycznych tradycji. Podróż rozpocznie się o godzinie 12.00 na Scenie Czerwonej przy Trou Madame koncertem Kwartetu Klarnetowego Poco Leggero. W rytmie swingu, czardasza i tanga warszawiacy przeniosą się do Stanów Zjednoczonych, Węgier i Argentyny.

Od godziny 13.00 Scena Pomarańczowa należeć będzie do Ortiga Quintet – pięciu utalentowanych muzyków z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, którzy zaproszą słuchaczy na ucztę z Mozartem, M. Arnoldem i A. Szałowskim. W tym samym czasie na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli duet Force Majeure na skrzypce i wiolonczelę zabierze nas do Włoch i Czech, przypominając barokowe sonaty Vivaldiego i kompozycje Vaclava Pichla.

Festiwal Strefa Ciszy potrwa do 26 lipca w Łazienkach Królewskich. To już trzecia edycja Festiwalu, który tylko w ubiegłym roku zgromadził aż 60 tys. słuchaczy.

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00 na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie na dzieci w wieku 0-5 lat czekają koncerty dla Melomaluszków. Nieco starszych melomanów, w wieku 5-10 lat, organizatorzy zapraszają o godzinie 15.00, 16.00 i 17.00 na Scenę Żółtą na muzyczne przygody Super Odkrywców. Na spotkania z muzyką świata wzywa Adriana Wdziękońska - Ciocia Ada.
W ramach Sceny Otwartej w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 13:00 każdy, kto chciałby podzielić się z publicznością swoim muzycznym talentem będzie miał ku temu okazję. Koncerty będą odbywać się na Scenie Żółtej. Zgłoszenia do występów na Scenie Otwartej można wysyłać na adres: koncert@muzykajest.pl.

dek1ws0

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny. Więcej informacji na temat wydarzenia i program koncertów można znaleźć na stronie internetowej www.strefaciszyfestival.pl oraz www.lazienki-krolewskie.pl .

dek1ws0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dek1ws0