Trwa ładowanie...

Festiwal Światła w Wilanowie [ZDJĘCIA i WIDEO]

Mapping 3D, niesamowite projekcje, pokazy świetlne, labirynt, wirtualne postaci historyczne i mnóstwo, mnóstwo niesamowitych świateł. Zobaczcie naszą relację!

Festiwal Światła w Wilanowie [ZDJĘCIA i WIDEO]
d35e4pr
d35e4pr

Naprawdę warto wybrać się do Wilanowa by zobaczyć II Królewski Festiwal Światła. Pokazy świetlne, oprawa artystyczna i koncerty są na najwyższym poziomie. My wybraliśmy się w pierwszy dzień. Ci, którzy jeszcze nie byli (a były potężne tłumy warszawiaków) mają szansę zrobić to jeszcze dziś lub jutro.* To znakomity pomysł na spędzenie poniedziałkowego popołudnia*. Co zobaczymy?

Główną atrakcją jest na pewno blisko 10-minutowy mapping 3D na fasadzie wilanowskiego Pałacu. Fasada staje się wielkim ekranem, na którym pojawiają się... a zresztą zobaczcie sami.

Nasz film nie oddaje w pełni rewelacyjnego pokazu. Inną, niesamowitą i zupełnie psychodeliczną projekcję można też obejrzeć na fasadzie pobliskiego kościoła św. Anny.

W ogrodzie, w północnej części Pałacu można zobaczyć pokazy świetlno-muzyczne przygotowane przy użyciu ponad 220 tys. kolorowych diod! Światła zmieniają się w rytmie muzyki klasycznej:

d35e4pr

Na zwiedzających czeka też wspaniały labirynt Światła, o którym już pisaliśmy.

Pełną fotorelację z Labiryntu Światła możecie zobaczyć TUTAJ .

Mappingi rozpoczynają się o godz. 17.00, kolejny jest 15 minut później, następny o 17.45. Potem o 18.00, 18.30 i tak dalej. Ostatni mapping na fasadzie pałacu jest o 20.15. Zwiedzający informowani są wcześniej ze specjalnych głośników (możliwe są kilkuminutowe opóźnienia w pokazach).

d35e4pr

Ponadto na specjalnych ramach ukazują się wirtualni, dawni właściciele Wilanowa - Jan III Sobieski i Stanisław Kostka Potocki, którzy opowiadają o sobie. Świątynia Opatrzności Bożej, ratusz Wilanowa, a także stojące na przedpolu Pałacu mauzoleum Potockich zostały specjalnie oświetlone. Na plaży Wilanów odbywają się koncerty (można tam dostać też darmową kawę). W poniedziałek obejrzeć będzie można grupę audiowizualną Snow Crash Trio (godz. 18.00) oraz zespół Silesian Blues Band (godz. 19.00. przed Świątynią Opatrzności Bożej). Na całym terenie wystawione są stoiska ze świecącymi zabawkami, odbywają się pokazy dla dzieci.

Nie ma wyjścia - po prostu trzeba się tam dziś wybrać.

Zobaczcie zdjęcia!

d35e4pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e4pr