Festiwal Wiosna Filmów: bilety za 7 zł!

70 najlepszych produkcji filmowych ostatnich lat w atrakcyjnej cenie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Wiosna Filmów: bilety za 7 zł!

7 kwietnia w warszawskim kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) startuje 19. Festiwal Wiosna Filmów. W trakcie festiwalu zostanie pokazanych ponad 70 najlepszych produkcji filmowych, które wcześniej można było oglądać na festiwalach w Wenecji, Cannes, Berlinie, Rotterdamie oraz Sundance. Bilety w bardzo atrakcyjnych cenach - będą kosztować jedynie 7 zł. Mamy nadzieję, że niski koszt biletu skutecznie zachęci do spotkania z kinem artystycznym jak największą ilość widzów – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor Festiwalu Wiosna Filmów - Tym bardziej, że w tym roku nasz festiwal pojawi się odświeżonej formule, zakładającej prezentowanie wartościowych filmów, które zachwyciły widzów i jurorów międzynarodowych festiwali. Festiwal zakończy się 14 kwietnia.

Widzowie zobaczą filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje. Najwięcej emocji na pewno wywołają sekcje Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali i Najlepsi Reżyserzy Międzynarodowych Festiwali. Niektóre z tytułów, które znalazły się w tej grupie będzie miało swoją polską premierę festiwalową. Inne sekcje również brzmią zachęcająco: Nagrody FIPRESCI, Faworyci Publiczności, Wybitne Kreacje Aktorskie, Festiwalowe Odkrycia.

Festiwal otworzy zwycięzca ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – film „Pieta” w reżyserii Kim Ki-Duka. Na Festiwalu Wiosna Filmów „Pieta” zostanie zaprezentowana premierowo – będzie to pierwsza publiczna projekcja w Polsce filmu zdobywcy weneckiego Złotego Lwa. Na festiwalu nie zabraknie kina polskiego, ale organizatorzy zamierzają pokazać tylko te filmy, które rozsławiły polską kinematografię na międzynarodowych festiwalach. Po projekcjach uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z realizatorami i aktorami.

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie festiwalu .

Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów w kinie Praha:
Kino Praha ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
Tel. (kasa kina) 22 343 03 10

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.