Trwa ładowanie...
dort66s

Festiwal Wiosna Filmów: bilety za 7 zł!

70 najlepszych produkcji filmowych ostatnich lat w atrakcyjnej cenie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Wiosna Filmów: bilety za 7 zł!
dort66s

7 kwietnia w warszawskim kinie Praha (ul. Jagiellońska 26) startuje 19. Festiwal Wiosna Filmów. W trakcie festiwalu zostanie pokazanych ponad 70 najlepszych produkcji filmowych, które wcześniej można było oglądać na festiwalach w Wenecji, Cannes, Berlinie, Rotterdamie oraz Sundance. Bilety w bardzo atrakcyjnych cenach - będą kosztować jedynie 7 zł.* Mamy nadzieję, że niski koszt biletu skutecznie zachęci do spotkania z kinem artystycznym jak największą ilość widzów* – mówi Maciej Zabojszcz, dyrektor Festiwalu Wiosna Filmów - Tym bardziej, że w tym roku nasz festiwal pojawi się odświeżonej formule, zakładającej prezentowanie wartościowych filmów, które zachwyciły widzów i jurorów międzynarodowych festiwali. Festiwal zakończy się 14 kwietnia.

Widzowie zobaczą filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje. Najwięcej emocji na pewno wywołają sekcje* Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali* i Najlepsi Reżyserzy Międzynarodowych Festiwali. Niektóre z tytułów, które znalazły się w tej grupie będzie miało swoją polską premierę festiwalową. Inne sekcje również brzmią zachęcająco: Nagrody FIPRESCI, Faworyci Publiczności, Wybitne Kreacje Aktorskie, Festiwalowe Odkrycia.

Festiwal otworzy zwycięzca ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – film „Pieta” w reżyserii Kim Ki-Duka. Na Festiwalu Wiosna Filmów „Pieta” zostanie zaprezentowana premierowo – będzie to pierwsza publiczna projekcja w Polsce filmu zdobywcy weneckiego Złotego Lwa. Na festiwalu nie zabraknie kina polskiego, ale organizatorzy zamierzają pokazać tylko te filmy, które rozsławiły polską kinematografię na międzynarodowych festiwalach.* Po projekcjach uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z realizatorami i aktorami.*

dort66s

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie festiwalu .

Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów w kinie Praha:
Kino Praha ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
Tel. (kasa kina) 22 343 03 10

dort66s

Podziel się opinią

Share
dort66s
dort66s