Trwa ładowanie...

Festyn z okazji Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim

To największe ekologiczne święto świata

Festyn z okazji Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim
d2k6zqm
d2k6zqm

27 kwietnia na Polu Mokotowskim odbędzie sie festyn z okazji Dnia Ziemi. Festyn ma charakter interdyscyplinarny,* zaprezentują się na nim samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych.* Po kilku latach przerwy do programu obchodów wrócą prezentacje polskich parków narodowych, zaproszone będą 23 parki, które na Polu Mokotowskim zaprezentują swoją ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną.

Tematem przewodnim wszystkich prezentacji będzie klimat. Chcemy przez zabawę uczyć, jak zmienia się klimat, jak można niwelować skutki jego zmian i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. W festynie plenerowym corocznie bierze udział ok. 40 tys. osób, także na najbliższe obchody zapraszamy wszystkich zainteresowanych - mówią organizatorzy.*__*

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna.

Zapraszamy wszystkich na imprezę plenerową, program festynu podzieliliśmy na tematyczne sektory - mówią organizatorzy - w sektorze wymiany informacji uczestniczyć będą m.in.; instytuty badawcze, muzea, wyższe uczelnie. Sektor współpracy społecznej to miejsce dla organizacji pozarządowych, w sektorze ekspozycji przyrodniczych - wracają parki narodowe. Kolejny sektor - świadomego konsumenta to Stół Darów Ziemi z polskimi produktami tradycyjnymi oraz wyroby z ekologicznych produkcji. Sektor edukacji twórczej to warsztaty i instalacje artystyczne dla wszystkich i wiele atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjne zorganizujemy sektor zbiórki surowców wtórnych. Piknik odbędzie się w godzinach 10:00-18:00. Wstęp wolny.

d2k6zqm
d2k6zqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6zqm