Trwa ładowanie...

Fiesta na Placu Defilad w rocznicę wyborów 1989 roku

Wspólna zabawa jest propozycją świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Fiesta na Placu Defilad w rocznicę wyborów 1989 roku
d324uur
d324uur

Dom Spotkań z Historią w Warszawie zaprasza na festiwal "Wyłącz system". Będą koncerty, wystawy i konkursy, nawiązujące do wyborów 4 czerwca 1989 roku. Tym razem miejscem świętowania będzie plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki.

Wspólna zabawa jest propozycją świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Katarzyna Puchalska z Domu Spotkań z Historią w Warszawie uważa, że w tym dniu wszyscy powinniśmy być razem. Mówi, że to święto zwykłych ludzi, którzy razem poszli do wyborów i razem "wyłączyli system". "Należy się cieszyć, że 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Ten koniec był początkiem wolności, która dała nam możliwość zmian" - mówi.

"Warto wspólnie się cieszyć"

Wojciech Faruga, reżyser fiesty dodaje, że to już 27 lat, jak Polacy wybrali wolność, więc warto wspólnie się z tego cieszyć. W "wyłączaniu systemu" ma pomóc Joanna Szczepkowska, aktorka, która w 1989 roku ogłosiła w Dzienniku Telewizyjnym, że skończył się w Polsce komunizm.

To już ósma fiesta. Wojciech Faruga zapowiada, że będzie najbardziej spektakularna z dotychczasowych. Nie zabraknie wspólnej zabawy przy dobrej muzyce, w wykonaniu takich gwiazd jak: Kasia Nosowska, Maciej Maleńczuk i Voo Voo.

d324uur

Ponadto na gości czekają też też wystawy multimedialne poświęcone wydarzeniom 1989 roku.

Fiesta "Wyłącz system" odbędzie się na Placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki. Początek dziś o 19.30.

Źródło: (IAR)

d324uur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d324uur