Trwa ładowanie...

Filip Bajon kręci w Warszawie "Panie Dulskie"

W obsadzie m.in. Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska i Mateusz Kościukiewicz

Filip Bajon kręci w Warszawie "Panie Dulskie"
d2k6zqm
d2k6zqm

Polski reżyser Filip Bajon, autor produkcji takich jak "Ślubu panieńskie" czy "Opowiem ci, jak wrócę", zajął się kolejną klasyką literatury polskiej. Jak powiedział, zdecydował się na "twórcze rozwinięcie dramatu Gabrieli Zapolskiej", próbując wyobrazić sobie, jak mogłyby wyglądać dalej losy rodziny Dulskich.

Akcja powstającego filmu Bajona rozgrywa się w trzech różnych planach czasowych - w 1914 roku, 1954 oraz pod koniec lat 90-tych. Bohaterkami zaś są trzy przedstawicielki rodziny, przedstawiające kolejne pokolenia: wnuczka Dulska (Maja Ostaszewska), matka Dulska (Katarzyna Figura)
oraz babcia Dulska (Krystyna Janda)
.

Najmłodsza z nich jest reżyserką. Chce zrobić film dokumentalny o swojej rodzinie. Poznaje prawdę, która ją zaskakuje. A sam reżyser mówi, że chce w swoim filmie opowiedzieć o różnych przejawach dulszczyzny, które można było obserwować w różnych okresach czasu.

d2k6zqm

Oprócz Jandy, Figury i Ostaszewskiej w filmie "Panie Dulskie" zobaczymy także Mateusza Kościukiewicza, Olgierda Łukaszewicza i Sławomira Orzechowskiego. Premierę filmu zaplanowano na październik.

Poprzedni film Bajona, "Śluby panieńskie" z Anną Cieślak, Maciejem Stuhrem, Martą Żmudą Trzebiatowską, Borysem Szycem, Robertem Więckiewiczem i Edytą Olszówką, miał premierę cztery lata temu, w 2010 r.

Zobaczcie też: "Zima nad Wisłą" [NIESAMOWITE WIDEO]

d2k6zqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6zqm