Trwa ładowanie...

Filip Chajzer zebrał już ponad pół mln zł dla dzieci z "Promyczka"!

Popularny, warszawski dziennikarz właśnie pochwalił się niesamowitymi wynikami akcji. Jak się okazuje na koncie bankowym "Promyczka" zaksięgowano już ponad pół miliona złotych.

Filip Chajzer zebrał już ponad pół mln zł dla dzieci z "Promyczka"!
d39m50q
d39m50q

1 czerwca Filip Chajzer rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla hospicjum dziecięcego "Promyczek". Zamieścił wówczas na swoim koncie na Facebooku wzruszający post o Dniu Dziecka i zaoferował osobie, która wpłaci najwyższą sumę, rejs jego jachtem. Reakcja ze strony widzów była natychmiastowa. Popularny, warszawski dziennikarz właśnie pochwalił się niesamowitymi wynikami akcji. Jak się okazuje na koncie bankowym "Promyczka" zaksięgowano już ponad pół miliona złotych.

- Właśnie przekroczyliśmy PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH!!!!!!! LUDZIE, PÓŁ MILIONA!!!!!! - tak w oryginale wyglądał wpis znanego, warszawskiego dziennikarza Filipa Chajzera. Odbiór społeczny akcji przekroczył jego najśmielsze oczekiwania. Przelewy ciągle spływają, a Filip nie zamierza kończyć tej wspaniałej inicjatywy i zapowiada w swoich facebookowych postach prowadzić podobne akcje dalej.

Filip Chajzer opublikował także zdjęcie z pracownikiem hospicjum, który nieustannie angażuje się w pomoc małym pacjentom. - Ze mną człowiek/anioł - Paweł, który żyje po to, żeby przeprowadzać dzieci na drugą stronę, tam gdzie nie ma już bólu i cierpienia. Tam gdzie będą czekać na swoich rodziców. Jutro minie tydzień od mojego spontanicznego wpisu, który poruszył POLSKIE serca. Jutro napiszę kto wpłacił najwięcej, chociaż szczerze to już chyba najmniej ważne. Miał być rejs za największą wpłatę, ale ja myślałem, że w sumie zbierzemy 15/20TYS... Ludzie jesteście wielcy!!!!!! - napisał wyraźnie wzruszony dziennikarz (pisownia oryginalna).

Niespodziewany prezent od pośrednika

Dodatkowo, kolejnym prezentem, o którym poinformował Filip, była rezygnacja firmy DotPay z prowizji od wykonanych przelewów na konto "Promyczka". Zatem wszystkie przelewy, których dokonano idą w 100 procentach na chore dzieci z hospicjum.

W poprzednich facebookowych postach Filip Chajzer podziękował wszystkim, którzy biorą udział w zbiórce pieniędzy. Napisał też jakie są koszty utrzymania dziecka w hospicjum i ile kosztuje sprzęt niezbędny do opieki nad dzieckiem.

d39m50q

Domowe Hospicjum dla Dzieci „Promyczek”

Hospicjum obejmuje całodobową opieką pacjentów do 18 roku życia. Przyjmowane są dzieci mieszkające w Warszawie i najbliższej okolicy. Działania prowadzone są w oparciu o nowoczesny model pediatrycznej opieki paliatywnej, zaproponowany w roku 2000 przez Amerykańską Akademię Pediatrii (AAP1) i przyjęty później przez większość narodowych i międzynarodowych organizacji służących opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.

Zgodnie z zaleceniami AAP, domowa opieka paliatywna zostaje zintegrowana z aktywną, specjalistyczną opieką medyczną: im mniej możliwości aktywnego leczenia dziecka, tym większy udział opieki paliatywnej, aż do całkowitego przejęcia nadzoru nad leczeniem objawowym w okresie terminalnym. Dlatego w okresie względnej stabilności, dziecko pozostaje w domu pod opieką hospicjum domowego, a w razie zaostrzeń lub celem przeprowadzenia niezbędnych badań diagnostycznych – bywa hospitalizowane.

Oficjalna strona otwockiego hospicjum http://www.hospicjumpromyczek.pl

d39m50q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39m50q