Trwa ładowanie...

Filmowa środa w Ambasadzie Japonii

Film stał się w Japonii ogromnym sukcesem i został wyróżniony licznymi nagrodami

Filmowa środa w Ambasadzie Japonii
d3y3u0w
d3y3u0w

Ambasada Japonii zaprasza na kolejną filmową środę. Tym razem zobaczymy film "Always - Sunset on Third Street". Film w japońskiej wersji językowej z napisami angielskimi. Wstęp jest bezpłatny, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału: info-cul@wr.mofa.go.jp Projekcja odbędzie się w najbliższą środę, 25 marca, o godzinie 17:30, wWydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii, Aleje Ujazdowskie 51 (4 piętro). Reżyseria: Takashi YAMAZAKI (rok prod. 2005, czas trwania: 132 min.)
Występują: Hidetaka Yoshioka, Shin’ichi Tsutsumi, Koyuki, Maki Horikita, Tomokazu Miura, Masako Kotai.

Film pokazuje życie mieszkańców dzielnicy robotniczej w Tokio w 1958 roku, przeplatanego radością, smutkiem i nadzieją. Zakończył się już okres powojenny i Japonia powoli wkracza na ścieżkę rozwoju gospodarczego, którego przejawem dla zwykłych Japończyków były wówczas 3 sprzęty – pralka, lodówka i telewizor.

W filmie występuje galeria barwnych postaci. Ryunosuke Chagawa jest nieco zgorzkniałym pisarzem. Raz był nominowany do prestiżowej nagrody literackiej, ale ostatecznie zajął się tworzeniem powieści przygodowych dla dzieci. Namówiony przez piękną i eteryczną właścicielkę małego lokalnego baru, Hiromi, w której się podkochuje, przyjmuje do domu kilkuletniego osieroconego chłopca, Junnosuke. Naprzeciwko domu Ryunosuke mieszka rodzina Suzuki, prowadząca mały zakład mechaniczny. Pan domu, Norifumi, ma dobre serce, ale jest typem raptusa, przez co od razu popada w konflikt z nową przyjętą pracownicą, Mutsuko. Dziewczyna przyjeżdża do pracy w stolicy z północnej Japonii i początkowo jest bardzo rozczarowana tym, co zastaje. Jednak niezależenie od okoliczności, wszyscy zawsze sobie wzajemnie pomagają.

Film stał się w Japonii ogromnym sukcesem i został wyróżniony licznymi nagrodami. Urzeka on bardzo realistycznym krajobrazem Tokio z lat 50. – jego stworzeniem zajęło się studio ROBOT, odpowiedzialne efekty specjalne w wielu produkcjach. Sukces „Always. Sunset on Third Street” spowodował, że powstała również druga i trzecia część, które Ambasada Japonii pokaże w kwietniu i maju.

d3y3u0w
d3y3u0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y3u0w