Trwa ładowanie...

Filmowa Środa w Ambasadzie Japonii: "Rail Truck"

Darmowa projekcja filmu

Share
Filmowa Środa w Ambasadzie Japonii: "Rail Truck"
d3tkz3z

11 grudnia (środa) 2013, godz. 17.30 w ramach Filmowej Środy w Ambasadzie Japonii zobaczymy film "Rail Truck". Projekcja odbędzie się w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii przy Alejach Ujazdowskich 51. Film w japońskiej wersji językowej z napisami angielskimi. Wstęp wolny.

„Rail Truck” to ciepła i budująca opowieść o odradzaniu się więzi rodzinnych, przekraczających granice państw. Główna bohaterka filmu, Yumiko Yano, wbrew woli swoich rodziców wyszła za mąż za Tajwańczyka. Po śmierci małżonka staje przez trudnym zadaniem wychowania dwóch synów, z których starszy przeżywa okres buntu. Dorastający chłopiec odczuwa swoją inność w homogenicznym społeczeństwie japońskim, co wywołuje u niego frustrację.

Yumiko postanawia zawieźć prochy męża do jego rodzinnej wioski. Zabiera ze sobą dzieci, które wychowane w zgiełku japońskiej stolicy, są pod ogromnym wrażeniem krajobrazu tajwańskiej prowincji, jak również mówiących po japońsku dziadków. Pobyt ten staje się źródłem wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, jak również cenną lekcją życia, która otwiera młodym bohaterom oczy na świat poza rodziną i szkołą.

d3tkz3z

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie obecności telefonicznie pod numer 22 584 73 00 lub e-mailowo na adres info-cul@wr.mofa.go.jp

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3tkz3z

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tkz3z
d3tkz3z