Trwa ładowanie...

Filmowy mural na Żoliborzu. Wraca kino Elektronik!

Kino zacznie działać w październiku!

Filmowy mural na Żoliborzu. Wraca kino Elektronik!
d41474r
d41474r

Kadry z „Przeminęło z wiatrem”, „Pancernika Potiomkina”, „Obywatela Kane’a” czy „Nosferatu – symfonia grozy” to tylko niektóre z obrazów, które ozdobią ściany nowego kina Elektronik.

Olbrzymia praca graficzna (aż 750 m2) stanie się symbolem nowego rozdziału w historii kina Elektronik przy ulicy Generała Zajączka 7, które największą popularnością cieszyło się w latach 70-tych i 80-tych i dla wielu warszawiaków pozostaje ikonicznym miejscem na kulturalnej mapie stolicy. Kino zostało zamknięte ze względu na zły stan techniczny, jednakże w tym roku Warszawska Szkoła Filmowa dostała dofinansowanie od Ministerstwa Kultury na jego remont.

Aktualnie trwają prace renowacyjne, kino zachowa klimat lat 70-tych (będzie to jedyne kino w Warszawie mogące się pochwalić odrestaurowanymi drewnianymi krzesłami). Zacznie działać w październiku tego roku, niekomercyjnie. Będzie promowało zarówno kino klasyczne (polskie i zagraniczne), jak i niszowe, awangardowe produkcje, niedostępne w multipleksach.

d41474r

Mural, który powstaje właśnie przy Warszawskiej Szkole Filmowej pomyślany został jako celebracja klasycznych produkcji. Zestawienie najbardziej rozpoznawalnych scen filmowych oraz twarzy legend wielkiego ekranu takich jak Clark Gable, Vivien Leigh czy Charlie Chaplin z intensywnymi barwami i geometrycznymi kształtami to efekt inspiracji malarstwem abstrakcyjnym z tegoż okresu.

d41474r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41474r