Trwa ładowanie...
d31zreh

Filmowy mural na Żoliborzu. Wraca kino Elektronik!

Kino zacznie działać w październiku!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmowy mural na Żoliborzu. Wraca kino Elektronik!
d31zreh

Kadry z „Przeminęło z wiatrem”, „Pancernika Potiomkina”, „Obywatela Kane’a” czy „Nosferatu – symfonia grozy” to tylko niektóre z obrazów, które ozdobią ściany nowego kina Elektronik.

Olbrzymia praca graficzna (aż 750 m2) stanie się symbolem nowego rozdziału w historii kina Elektronik przy ulicy Generała Zajączka 7, które największą popularnością cieszyło się w latach 70-tych i 80-tych i dla wielu warszawiaków pozostaje ikonicznym miejscem na kulturalnej mapie stolicy. Kino zostało zamknięte ze względu na zły stan techniczny, jednakże w tym roku Warszawska Szkoła Filmowa dostała dofinansowanie od Ministerstwa Kultury na jego remont.

Zobacz: Kino Elektronik wraca dzięki *Lindzie i Ślesickiemu!*

d31zreh

Aktualnie trwają prace renowacyjne, kino zachowa klimat lat 70-tych (będzie to jedyne kino w Warszawie mogące się pochwalić odrestaurowanymi drewnianymi krzesłami). Zacznie działać w październiku tego roku, niekomercyjnie. Będzie promowało zarówno kino klasyczne (polskie i zagraniczne), jak i niszowe, awangardowe produkcje, niedostępne w multipleksach.

Mural, który powstaje właśnie przy Warszawskiej Szkole Filmowej pomyślany został jako celebracja klasycznych produkcji. Zestawienie najbardziej rozpoznawalnych scen filmowych oraz twarzy legend wielkiego ekranu takich jak Clark Gable, Vivien Leigh czy Charlie Chaplin z intensywnymi barwami i geometrycznymi kształtami to efekt inspiracji malarstwem abstrakcyjnym z tegoż okresu.

Zobacz także: Filmy o Warszawie przed Pałacem Kultury!

d31zreh

Podziel się opinią

Share
d31zreh
d31zreh