Trwa ładowanie...
d3iguze

Finał Mistrzostw Europy odbędzie się na stadionie Legii!

"To już przesądzone" - oceniają fachowcy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał Mistrzostw Europy odbędzie się na stadionie Legii!
d3iguze

Polska otrzyma organizację finałów Mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21. Zawody odbędą się w 2017 roku. UEFA ma wcielić te decyzję w życie podczas najbliższego posiedzenia Komitetu Wykonawczego, który odbędzie się 26 i 27 stycznia w Nyonie - informuje dzisiejszy Przegląd Sportowy. Biało-czerwoni w finałowym turnieju zagrają po raz pierwszy od 23 lat. Finał zawodów odbędzie się na stadionie Legii Warszawa .

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy są drugą najważniejszą piłkarską imprezą na Starym Kontynencie. Jeżeli rzeczywiście impreza zostanie przyznana Polsce, będzie to wielki sukces. Władze PZPN na razie nie chcą udzielać informacji na ten temat.

Są dwa warianty rozgrywek, ogólnokrajowy i regionalny. Polski Związek Piłki Nożnej wolałby, aby impreza była rozgrywana na terenie całego kraju, jednak UEFA skłania się jednak do drugiego rozwiązania. Gdyby "wygrał" wariant sugerowany przez UEFA, Mistrzostwa odbyłyby się w centralno-wschodniej Polsce. Finałowy mecz rozegranoby przy Łazienkowskiej, na stadionie warszawskiej Legii.

d3iguze

Ostatni raz nasza kadra występowała w tym turnieju w 1994 roku. Polacy doszli do ćwierćfinału, w którym przegrali z Portugalią.

Przeczytajcie też: Już 1000 małych legionistów!

d3iguze

Podziel się opinią

Share

d3iguze

d3iguze