Trwa ładowanie...

Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym. Zmiany w kursowaniu komunikacji

ZTM zwiększy częstotliwość kursowania metra, uruchomione zostaną również dodatkowe kursy tramwajów i specjalne linie autobusowe.

Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym. Zmiany w kursowaniu komunikacji
d4ixn3p
d4ixn3p

2 maja na Stadionie Narodowym w ramach Finału Piłkarskiego Pucharu Polski Legia Warszawa zmierzy się z Lechem Poznań. Miasto zachęca wszystkich kibiców, by w drodze na mecz oraz wracając z niego, skorzystali z komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy częstotliwość kursowania metra, uruchomione zostaną również dodatkowe kursy tramwajów i specjalne linie autobusowe. Kibice będą mogli korzystać również z dodatkowych pociągów KM i SKM.

Uwaga! W odróżnieniu od poprzednich tego typu imprez piłkarskich, kibice posiadający bilety na mecz nie będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej.

Pierwsze zmiany w komunikacji zostaną wprowadzone już od rana. W związku z zamknięciem ul. Sokolej między Wybrzeżem Szczecińskim a skrzyżowania z ul. Zamoście, na trasę objazdową zostanie skierowana linia 202.

Kolejny etap zmian zostanie wprowadzony o godz. 14. Wtedy dla ruchu zostanie zamknięta ul. Francuska od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców. W związku z tym na trasy objazdowe (do godz. 16.00) zostaną skierowane autobusy linii: 117, 138 i 146. Będą kursowały al. Waszyngtona, Saską i Zwycięzców.

Dojazd na mecz

Metro

Od godz. 14.00 do rozpoczęcia meczu o godz. 16.00 linia M2 będzie kursowała z większą częstotliwością, czyli co ok. 3 min.

d4ixn3p

Kolej

Od ok. godz. 09.00 do ok. godz. 14.30 wybrane pociągi KM i SKM w kierunku zachodnim (do Centrum) będą kursowały torami dalekobieżnymi i nie będą się zatrzymywały na przystankach: Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota lub na trasie skróconej do Dworca Wschodniego. W kierunku wschodnim (w kierunku Warszawy Wschodniej) ruch pociągów będzie się odbywał bez zmian.

Powrót z meczu

Na ok. 15 min. przed zakończeniem meczu, w przypadku podjęcia takiej decyzji przez Policję, mogą zostać zamknięte ciągi: al. Zieleniecka od ronda Waszyngtona do Zamoyskiego, al. Jerozolimskie wraz z mostem i al. Poniatowskiego oraz al. Waszyngtona od ronda de Gaulle’a (w przypadku tramwajów od pl. Starynkiewicza) do Saskiej. W przypadku zamknięcia na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517 i 521.

Równocześnie na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii Z, która będzie kursowała na trasie: PL. ZAWISZY 03 – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. Armii Ludowej – most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – WIATRACZNA 03.

Autobusy

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 509:

d4ixn3p

- w kierunku Nowodworów: AL.ZIELENIECKA 02– Zamoyskiego - … - NOWODWORY,
- w kierunku Gocławia: ADAMPOLSKA 51 – Saska - … - GOCŁAW.

Uruchomione zostanie również kursowanie dwóch linii 903 i 904:

Linia 903: AL. ZIELENIECKA 03 - Zamoyskiego - Targowa – al. Solidarności – Radzymińska—Gorzykowska – Handlowa - Kołowa - św. Wincentego - Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE 07.

Linia 904: BEREZYŃSKA 52 – al. Waszyngtona – al. Stanów Zjednoczonych – RONDO WIATRACZNA 09.

d4ixn3p

Metro

Od planowanego zakończenia meczu (ok. godz. 17.45) do zakończenia akcji rozwozowej, linia M2 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością, czyli co 3 minuty.

Tramwaje

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 3 i 26:

Linia 3:
- w kierunku Gocławka: AL. ZIELENIECKA 06 - Zamoyskiego - Grochowska – GOCŁAWEK,
- w kierunku Annopola: AL. ZIELENIECKA 05 – Targowa - …- – ANNOPOL

Linia 26: w kierunku Cm. Wolskiego: AL. ZIELENIECKA 05 - Targowa - … – CM. WOLSKI

d4ixn3p

Kolej

Od ok. godz. 19.30 do ok. godz. 22.40 linia średnicowa podmiejska (przystanki: Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota) będzie wyłączona z ruchu w obu kierunkach. Pociągi SKM i KM będą kursowały przez Dworzec Centralny. Wybrane pociągi będą miały skróconą trasę do stacji Dworca Zachodniego lub Wschodniego.

Od godz. 9.00 do godz. 24.00 będą obowiązywały następujące zasady wzajemnego honorowania biletów:

- na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) będzie obowiązywało pełne wzajemne honorowanie biletów ZTM, KM, PKP IC oraz PR w pociągach SKM, KM, PKP IC oraz PR, z wyjątkiem pociągów PKP IC kategorii EIP obsługiwanych składami "pendolino" oraz w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia,

- bilety Kolei Mazowieckich honorowane będą w tramwajach i autobusach na odcinku
Dw. Wschodni – Kijowska – Targowa/Lubelska/al. Zieleniecka – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni.

d4ixn3p

W przypadku skierowania wybranych pociągów PKP IC, KM lub PR przez Warszawę Gdańską bilety na te pociągi będą honorowane w pociągach linii metra M1 na odcinku Dw. Gdański – Centrum w obu kierunkach.

Przeczytaj też: <a href="http://wawalove.pl/UWAGA-Rusza-przejazd-Masy-Krytycznej-Spodziewane-ogromne-utrudnienia-a22542">UWAGA: Rusza przejazd "Masy Krytycznej". Spodziewane ogromne utrudnienia</a>

d4ixn3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ixn3p