Trwa ładowanie...

Finałowy koncert „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”

Na Krakowskim przedmieściu wystąpi m.in. laureat nagrody "Grammy" - Włodek Pawlik.

Finałowy koncert „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”
d28c20v
d28c20v

Na Trakcie Królewskim już po raz siódmy wybrzmiewa muzyka Fryderyka Chopina. Trwa kolejna edycja imprezy „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”. Na koncert finałowy plenerowych recitali, poświęconych muzyce inspirowanej jego twórczością, Warszawa zaprasza 3 września. Wstęp wolny.

Miasto stołeczne Warszawa po raz kolejny wspiera letni projekt, który umili mieszkańcom i turystom spacery po Krakowskim Przedmieściu. Koncepcja plenerowych koncertów muzyki Fryderyka Chopina powstała siedem lat temu i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 2 lipca, muzyka Chopina rozbrzmiewa w lipcowe i sierpniowe soboty na dwóch scenach ustawionych na Krakowskim Przedmieściu. Wyjątkiem była sobota, 9 lipca, kiedy ze względu na organizowany w Warszawie Szczyt NATO, koncerty zostały odwołane. W pozostałe soboty wakacji koncerty chopinowskie odbywały przy Kolumnie Zygmunta oraz na skwerze Hoovera w godzinach 16.00-19.00.

Cel, jaki przyświecał organizatorom przy wyborze artystów występujących podczas tegorocznego cyklu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”, to promowanie twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów zarówno w aranżacji klasycznej, jak i w nowoczesnej, niekonwencjonalnej formie. Koncerty są poszukiwaniem niestandardowych, artystycznych form wyrazu dla twórczości Fryderyka Chopina, a jednocześnie próbą zainteresowania współczesnego odbiorcy polską kulturą poprzez pokazanie jej w tradycyjnym i nowym ujęciu.

W lipcowych i sierpniowych koncertach na Krakowskim Przedmieściu wzięli udział młodzi, utalentowani pianiści – Jakub Kitowski, Klaudia Kudełko, Paweł Pawlik, Julia Singalewicz-Sobczak i Kamil Zacharczuk.

d28c20v

3 września – koncert finałowy na jazzowo

Finałowy koncert „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” odbędzie się 3 września br. W odróżnieniu od klasycznych utworów wykonywanych w czasie letnich koncertów, podczas finałowego wydarzenia goście usłyszą Chopina przede wszystkim w aranżacjach jazzowych. Koncert rozpocznie się spektaklem tanecznym, który odbędzie się przed małą sceną przy Kolumnie Zygmunta o godzinie 14.30. O 15.00 zaplanowany został koncert klasycznych utworów Fryderyka Chopina. Następnie wydarzenie przeniesie się na główną scenę na skwerze Hoovera, gdzie od godziny 17.00 do 22.00 zabrzmią jazzowe opracowania twórczości Fryderyka Chopina. Wydarzenie poprowadzi konferansjer, Piotr Zworski, który przedstawi muzyków i wprowadzi gości w klimat koncertów.

Występ Włodka Pawlika

Wśród wykonawców znajdą się utalentowani młodzi pianiści grający klasycznie utwory Chopina, czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej, a także muzycy z Kanady. Każdy z nich eksploruje muzykę Chopina w różny sposób, a tym samym daje słuchaczom możliwość oceny odmiennego podejścia do materiału muzycznego. Goście będą mogli posłuchać m.in. Paweł Tomaszewski Quartet z projektem „Chopin into the future”, Piotr Wyleżoł Trio z projektem „My Polish heart” oraz zespołu Andrzej Olejniczak Quartet z projektem „Chopin by Jan Jarczyk”. Koncert uświetni także występ Włodka Pawlika, utytułowanego pianisty i kompozytora, laureata nagrody GRAMMY dla polskiego jazzu za płytę „Night in Calista”. Artysta wystąpi z solowym recitalem „Chopin według Pawlika”.

Organizatorem cyklu koncertów „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

d28c20v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28c20v