Trwa ładowanie...

Fińskie domki zostaną!

Nie wszystkie, ale... Ambasador Finlandii przekonał władze Śródmieścia!

Fińskie domki zostaną!
d2mczi0
d2mczi0

Ambasador Finlandii, Jari Vilén spotkał się we wtorek w sprawie fińskich domków z władzami Śródmieścia. Domki , znajdujące się na osiedlu Jazdów, na tyłach Parku Ujazdowskiego, miały zostać zlikwidowane. O sprawie napisał dziś portal Gazeta.pl.

Ambasador przedstawił burmistrzowi dzielnicy, Wojciechowi Bartelskiemu konkretny pomysł na uratowanie części kolonii fińskich chatek. Burmistrz, który wcześniej deklarował, że osiedle należy zburzyć ("bo nie pasuje do okolicy") wziął propozycje ambasadora pod uwagę i... zmienił zdanie.

Ostatecznie pozostaną w tym miejscu cztery (lub nawet sześć!) domki, znajdujące się w najlepszym stanie. Będą tworzyć enklawę między przedszkolem a ceglanym budynkiem dawnego Szpitala Ujazdowskiego. Ambasada Finlandii deklaruje, że znajdzie fundusze na odrestaurowanie chatek i firmę, która tego dokona. Wyremontowane domki mają być ogólnodostępne i mieścić np. galerię, kawiarnię z fińską sauną oraz muzeum twórców odbudowy Warszawy.

Obecnym mieszkańcom mieszkańcom, którzy nie chcą opuścić osiedla, zostaną przedstawione propozycje lokali zamiennych. Osiedle Jazdów w obecnej, komunalnej formie przestanie istnieć.

d2mczi0

Zobaczcie, jak wygląda teraz! ( zdjęcia )

d2mczi0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mczi0