Trwa ładowanie...

Fizjoterapeuci, Masa Krytyczna i KOD. Manifestacje na ulicach Warszawy

Będą utrudnienia w ruchu.

Fizjoterapeuci, Masa Krytyczna i KOD. Manifestacje na ulicach Warszawy
d24prmi
d24prmi

W piątek przed południem, na ulice Warszawy wyjdą fizjoterapeuci z całej Polski, wieczorem wyjedzie tradycyjna Masa Krytyczna, a na sobotę zaplanowana jest manifestacja KOD. Warszawscy kierowcy muszą przygotować się na duże utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia rozpocznie protest przed gmachem Sejmu przy ul. Wiejskiej. Fizjoterapeuci sprzeciwiać się będą nowelizacji "Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty". Ma ona zapobiec "podszywaniu się" pod specjalistów osób, które nie mają odpowiedniego wykształcenia. Jednak zdaniem fizjoterapeutów, taka zmiana nie rozwiąże problemu. - Jeżeli nowelizacja wejdzie w życie, pseudospecjaliści podający się za nas będą dalej krzywdzić Polaków. Przez dwa lata pozostałe do wejścia w życie ustawy, wrogie nam środowiska będą chciały całkowicie wypaczyć sens naszej ustawy zawodowej i sprowadzić fizjoterapeutę do podrzędnej w procesie rehabilitacji roli - tłumaczy Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska. - Wprowadzenie powyższej ustawy jest bezzasadne z wielu powodów i może być traktowane jedynie jako przejaw wątpliwej próby zabezpieczenia interesów bardzo wąskiej grupy środowiska medycznego - dodaje w oficjalnym oświadczeniu Stowarzyszenie.

Protest rozpocznie się 26 lutego 2016 roku, o godzinie 11:00 pod Sejmem RP w Warszawie. Jej uczestnicy przejdą z ulicy Wiejskiej przez ulice: J. Matejki – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa (gmach Ministerstwa Zdrowia)
. Marsz ma zakończyć się około godz. 15.00. - Pokażmy naszą determinację i solidarność zawodową. Pokażmy, że nie pozwolimy na to i będziemy protestować z wykorzystaniem wszelkich możliwych, przyjętych w demokratycznym państwie metod - apeluje Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska.

Rowerzyści

Masa Krytyczna organizuje w Warszawie cykliczne przejazdy ulicami miasta w ostatni piątek miesiąca. 26 lutego o godz. 18.00 wyjadą z placu Zamkowego. Następnie przejadą przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowską, pl. Bankowy i gen. W. Andersa. Dalej przez Anielewicza, Smoczą, Stawki, Okopową, Powązkowską, Tatarską, J. Ostroroga, Obozową, Księcia Janusza, Jana Olbrachta, Redutową, Wolską i Kasprzaka będą kierować się z powrotem na plac Zamkowy. Koniec przejazdu planowany jest około godziny 22.00.

d24prmi

Masa Krytyczna przejazdem chce zaprotestować przeciw złożonemu projektowi Standardów Rowerowych. - W przedstawionym projekcie nawet osoba nie zajmująca się profesjonalnie tą dziedziną z łatwością zauważy, iż w wielu miejscach stosowane przez autora zwroty „sugerują” dane rozwiązanie zamiast je zalecać lub wręcz nakazywać. Prowadzi do tego, iż standardy stają się zbiorem „sugerowanych rozwiązań” zamiast jasnymi wskazówkami dla projektantów odnośnie dopuszczalnych przez prawo, bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązań - zaznaczają organizatorzy Warszawskiej Masy Krytycznej.

"My, Naród!"

Kolejna demonstracja Komitetu Obrony Narodowej ma odbyć się 27 lutego pod hasłem "My, Naród!". Manifestujący wyruszą o godz. 13.00 z Błoni PGE Narodowego. Przejdą aleją Zieleniecką, mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską, Królewską do placu Piłsudskiego. Marsz ma potrwać do godz. 17.00.

Udział w manifestacji zadeklarowało już ponad 8 tys. osób. "Wszyscy spotkamy się o godzinie 13:00 pod Stadionem Narodowym i w Marszu „My, Naród!” zamanifestujemy że naród stoi na straży Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, na straży porządku prawnego, na straży demokracji. I że nie damy się przez wykluczające myślenie, przez łamanie zasad, przez lęki, frustracje i obawy przed światem, wykluczyć z wspólnoty europejskich państw, budowanej na wartościach liberalnej demokracji. Nie pozwolimy, żeby w Polsce zapanowała dyktatura większości" - czytamy na profilu społecznościowym Komitetu.

d24prmi
d24prmi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24prmi