Trwa ładowanie...
d3b58x0

Flaga już na Maszcie Wolności! [WIDEO]

Ma 60 metrów wysokości i przez cały rok będzie powiewać na nim ogromna biało-czerwona flaga o powierzchni aż 100 m kw
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Flaga już na Maszcie Wolności! [WIDEO]
d3b58x0

Potężna, biało-czerwona flaga o powierzchni ponad 100 m kw. zawisła na Maszcie Wolności, który stanął przy rondzie Zgrupowania AK Radosław (dawniej rondo Babka).

Jak już pisaliśmy wcześnie j, maszt ma 60 metrów wysokości i będzie to najwyższy maszt w Polsce. Miał być gotowy już na początek sierpnia tego roku, na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prace jednak się przedłużyły. Intencją Fundatorów jest aby każdego roku 1 sierpnia na maszcie zawisła Flaga Narodowa z symbolem Polski Walczącej, która ma powiewać na szczycie przez 63 dni - tak długo jak długo trwało Powstanie Warszawskie. W pozostałe 302 dni roku na szczycie Masztu powiewać ma flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej.**

- Postawiony w 96 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski, w 70 rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego, w 25 rocznice Wolnych Wyborów w Polsce, w 10 rocznice wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w hołdzie wszystkim dzięki którym Polska jest dziś wolnym, odrodzonym krajem. - piszą o obiekcie jego Fundatorzy.

d3b58x0

W inauguracji uczestniczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Zobacz także: Chcą postawić w Warszawie łuk triumfalny!

Budowa obiektu finansowana jest przez dwóch polskich biznesmenów: Artura Nowakowskiego i Bogdana Kaczmarka. Wybrali oni to miejsce pod budowę masztu nieprzypadkowo - to tu stykają się trzy dzielnice, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim: Śródmieście, Wola i Żoliborz. W tym miejscu zbiegają się też ważne stołeczne ulice - z każdej z nich będzie widać maszt. Obiekt zaprojektowało to samo biuro projektowe co Stadion Narodowy - JSK Architekci. Maszt Wolności stanął na betonowym fundamencie w kształcie litery „V”.

Zobaczcie wideo z uroczystości!

Podziel się
Podziel się
d3b58x0

Podziel się opinią

Share

d3b58x0

d3b58x0