Trwa ładowanie...

Fontanna w Ogrodzie Saskim już działa

Z kolei do 3 maja poczekamy na pierwsze w tym roku widowisko multimedialne w Parku Fontann na Podzamczu.

Fontanna w Ogrodzie Saskim już działa
d3enpfc
d3enpfc

Fontanna Wielka autorstwa Henryka Marconiego, znajdująca się w Ogrodzie Saskim, już działa i cieszy oczy warszwiaków. Ten blisko 160-letni zabytek został wyczyszczony po zimie i uruchomiony. Obiegiem wody steruje tu komputer, który reguluje też wysokość słupa wody. A może on sięgać nawet sześciu metrów! Fontanna przelewa pięć tysięcy litrów wody na minutę.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się wiosenne czyszczenie kaskady w Parku Skaryszewskim. Napuszczono także wodę do stawów** w parku Pole Mokotowskie. Po świętach rozpocznie się oczyszczanie zbiorników wodnych **w Parku Ujazdowskim i Ogrodzie** Saskim**. Pod koniec kwietnia wyremontowane zostanie dno stawu **w Parku Fosa i stoki Cytadeli.**__

Z kolei do 3 maja poczekamy na pierwsze w tym roku widowisko multimedialne w Parku Fontann na Podzamczu. Widowiska będą się odbywały do września. W tym roku zrealizowany zostanie specjalny show na Euro 2012. Pokazy multimedialne „światło – woda – dźwięk” będzie można oglądać w piątki i soboty w godz. 21:30-22:00, a w maju i wrześniu w godz. 21:00-21:30. W czerwcu, podczas Euro 2012, planowane są dodatkowe pokazy, również w dni powszednie. Te dodatkowe "piłkarskie" pokazy finansuje jeden z oficjalnych sponsorów Euro 2012.

d3enpfc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3enpfc