Trwa ładowanie...

Fontanna w Ogrodzie Saskim już działa

Z kolei do 3 maja poczekamy na pierwsze w tym roku widowisko multimedialne w Parku Fontann na Podzamczu.

Share
Fontanna w Ogrodzie Saskim już działa
de3lmrd

Fontanna Wielka autorstwa Henryka Marconiego, znajdująca się w Ogrodzie Saskim, już działa i cieszy oczy warszwiaków. Ten blisko 160-letni zabytek został wyczyszczony po zimie i uruchomiony. Obiegiem wody steruje tu komputer, który reguluje też wysokość słupa wody. A może on sięgać nawet sześciu metrów! Fontanna przelewa pięć tysięcy litrów wody na minutę.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się wiosenne czyszczenie kaskady w Parku Skaryszewskim. Napuszczono także wodę do stawów** w parku Pole Mokotowskie. Po świętach rozpocznie się oczyszczanie zbiorników wodnych **w Parku Ujazdowskim i Ogrodzie** Saskim**. Pod koniec kwietnia wyremontowane zostanie dno stawu **w Parku Fosa i stoki Cytadeli.**__

Z kolei do 3 maja poczekamy na pierwsze w tym roku widowisko multimedialne w Parku Fontann na Podzamczu. Widowiska będą się odbywały do września. W tym roku zrealizowany zostanie specjalny show na Euro 2012. Pokazy multimedialne „światło – woda – dźwięk” będzie można oglądać w piątki i soboty w godz. 21:30-22:00, a w maju i wrześniu w godz. 21:00-21:30. W czerwcu, podczas Euro 2012, planowane są dodatkowe pokazy, również w dni powszednie. Te dodatkowe "piłkarskie" pokazy finansuje jeden z oficjalnych sponsorów Euro 2012.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
de3lmrd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de3lmrd
de3lmrd