Trwa ładowanie...
d2oeit0

Fontanny, sekwoje i kawiarnie - nowy plac na Woli [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fontanny, sekwoje i kawiarnie - nowy plac na Woli [ZDJĘCIA]
d2oeit0

O budowie tego placu pisaliśmy już w lutym br. Plac Europejski powstaje na terenie u zbiegu Towarowej i Grzybowskiej . Nazwę zaproponował deweloper - firma Ghelamco - który buduje tam 180-metrowy biurowiec Warsaw Spire. Zgodę na nowy plac i jego nazwę Rada Warszawy wydała w kwietniu.

Więcej: Na Woli powstanie Plac Europejski

Warsaw Spire powstaje w kwartale ulic Grzybowskiej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej. Do stworzenia placu przy nowo powstającym biurowcu, zaproszono pracownię Wirtz International Landscape Architects z Belgii. Firma ta ma na swoim koncie m.in. ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża i Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.

d2oeit0

Na placu stanie amfiteatr

Obiekt ma być połączeniem miejsca, w którym odbywać się będą wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty oraz wykończonego w drewnie tarasu widokowego pozwalającego objąć całą panoramę placu.

Drzewa, woda, ławki i sztuka

Wedle projektu, na placu wyrosną metasekwoje chińskie, cyprysiki błotne i glediczje trójcierniowe - nazywane też "rozbłyskiem słońca" ze względu na złote zabarwienie liści. Między drzewami, przez całą długość placu, płynąć będzie kaskadowy strumień o zamkniętym obiegu wody. Wypływać będzie z „jeziorka”, na środku którego wyrastać będą drzewa . Ujście będzie z kolei w fontannie ulokowanej tuż przy budynku wieżowym kompleksu. Na placu będziemy również podziwiać żywopłoty z buku zwyczajnego posadzone pomiędzy budynkami. Będą również kolejne "tańczące" fontanny.

d2oeit0

Powierzchnia placu zostanie wyłożona 1 300 tonami granitu, który przyjedzie do Warszawy z portugalskich kamieniołomów. Będzie to ten sam granit, jaki otacza przestrzeń wokół słynnej piramidy na dziedzińcu Luwru.

Na placu będzie też stacja rowerów, ławki oraz ogródki kawiarniane. Dodatkową atrakcją ma być pasaż artystyczny, w którym odbywać się będą wystawy czasowe młodych malarzy, rzeźbiarzy czy grafików. Konstrukcja dostosowana będzie do całorocznej ekspozycji.

Na parterach budynków kompleksu Warsaw Spire nie zabraknie restauracji, barów i kawiarni z letnimi ogródkami. Dodatkowo całe trzecie piętro w budynku wieżowym kompleksu Warsaw Spire przeznaczone zostanie na funkcje gastronomiczne. Na powierzchni 1 300 m2 oferowane będą smaki z różnych miejsc naszego globu.

Jak Wam się podoba projekt tego placu?

Zobacz też: Warsaw Spire [Niesamowite wideo]

d2oeit0

Podziel się opinią

Share

d2oeit0

d2oeit0