Trwa ładowanie...
d2uioq0

FOTO Żoliborz - fajny projekt!

W kilku miejscach na Żoliborzu (jest ich już 9!) pozostawione są jednorazowe aparaty. Każdy może przyjść, zrobić swoje jedno zdjęcie i zostawić aparat dla innych. Powstanie niesamowita galeria zdjęć!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FOTO Żoliborz - fajny projekt!
d2uioq0

Autorką akcji FOTO Żoliborz jest Oliwia Rogalska, stołeczna artystka. Jej pomysł jest bardzo prosty, a przez to bardzo fajny. Polega na tym, że w kilku miejscach na Żoliborzu (obecnie jest ich 9, ale dołączaja wciąż inni) pozostawione są jednorazowe aparaty. Każdy może przyjść, zrobić swoje jedno zdjęcie i zostawić aparat. W ten sposób klisza wypełni się zdjęciami zupełnie innych 27 osób.

Poza tym kilka aparatów zostanie rozdanych przypadkowym ludziom na ulicy, a oni będą przekazywać go dalej. Jest to eksperyment, który jeśli się powedzie, być może będzie zalążkiem do wystawy. Póki co, zdjęcia będą publikowane w internecie.

To nie są zwykłe zdjęcia. - wyjaśnia artystka. - Po pierwsze dlatego, że robicie je Wy i jest to Wasze spojrzenie na Naszą dzielnicę.
Po drugie, każdy aparat ma swoją małą "misję", swój własny temat do uwiecznienia na kliszy. Chciałam dać ludziom z Żoliborza możliwość pokazania kawałka "ich" Żoliborza, bo mimo, że jest to najmniejsza dzielnica Warszawy, jest bardzo bogata w wyjątkowe miejsca. Sama atmosfera Żoliborza jest bardzo inspirująca, Foto Żoliborz jest w pewnym sensie dzieckiem tej atmosfery.

d2uioq0

Poniżej znajdziecie listę miejsc, w których znajdują się aparaty oraz przypisane im tematy fotograficzne. Wybierzcie sobie taki, który pasuje Wam najbardziej.

Secret Life - "MOJE MIEJSCE"
Fawory - "ŻOLIBORSKIE POSTACI"
Mały Format - "NAJBARDZIEJ "NIE-ŻOLIBORSKIE" MIEJSCE NA ŻOLIBORZU"
Pracovnia - "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE NA ŻOLIBORZU"
Coco de Oro - "PEACE & LOVE"
Cafe Jurta - "ZIELONY ŻOLIBORZ"
Boogaloo Beach Bar - "WSZYSTKO PŁYNIE"
Umpa-Lumpa - "TO LUBIĘ".

STRONA , gdzie pojawiają się zdjęcia.

d2uioq0

Podziel się opinią

Share
d2uioq0
d2uioq0