Trwa ładowanie...

Fotoradary już bez czarnej folii. Kiedy zaczną działać?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego sprawdza działanie urządzeń.

Share
Fotoradary już bez czarnej folii. Kiedy zaczną działać?
drznreq

Na stołecznych ulicach wkrótce ponownie zaczną działać fotoradary. Z urządzeń sukcesywnie znika już czarna folia, a urzędnicy sprawdzają ich działanie.

Jak informowaliśmy pod koniec grudnia na portalu Wawalove.pl, Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejął od miasta 27 stacjonarnych fotoradarów. Umowa została podpisana na 3 lata. Wcześniej urządzenia przez dłuższy okres były wyłączone, bo zmiana przepisów uniemożliwiała ich dalszą obsługę przez straż miejską.

Początkowo nie było wiadomo, kiedy fotoradary znowu zostaną włączone. Jednak w ostatnich dniach z niektórych z nich zniknęła czarna folia, którą były przykryte. Kierowcy zastanawiali się, czy to oznacza, że ponownie zaczęły robić zdjęcia. Okazuje się, że jeszcze nie.

- Urządzenia są sprawdzane. Czy działają i w jaki sposób. Ten proces rozpoczął się wczoraj, dziś jest kontynuowany – twierdzi Krzysztof Łazarowicz z GITD w rozmowie z tvnwarszawa.pl. - Najpierw fotoradary muszą zostać zintegrowane z naszym systemem, dopiero później będziemy się zastanawiać jak będą funkcjonować - dodaje.

drznreq

Kiedy uruchomienie?

Do tej pory sprawdzone zostały m.in. urządzenia ustawione w al. Niepodległości i na skrzyżowaniu ul. Ostrobramskiej z Zamieniecką. Czarnej folii nie ma też już na skrzyżowaniu Sobieskiego z al. Sikorskiego.

Kiedy testy się zakończą, a fotoradary ponownie zaczną robić zdjęcia? Tego wciąż nie wiadomo. - Włączanie fotoradarów będzie się odbywało sukcesywnie. Na pewno nie będą uruchomione wszystkie jednocześnie – mówi tvnwarszawa.pl Łazarowicz. - Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy uda się włączyć już ostatni sprzęt. Wiadomo, że chcielibyśmy to zrobić jak najszybciej, ale przede wszystkim musimy to zrobić dobrze – dodaje przedstawiciel GITD.

Źródło: tvnwarszawa.pl/Wawalove.pl

drznreq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drznreq