Trwa ładowanie...
projekt

Fotostory: Kongres Rysowników na Pradze

Share
Fotostory: Kongres Rysowników na Pradze
d33xfxk

Impreza zainicjowana została w czasie 7. berlińskiego biennale przez Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego, a teraz trafiła na warszawską Pragę. Kongres Rysowników odbył się w ostatni weekend w klubokawiarni Projekt (ul. Wileńska 21/39).

Do wspólnego rysowania zaproszony był każdy - wystarczyło przyjść skorzystać z materiałów dostępnych na miejscu i włączyć się w performatywne działanie. Celem było m.in. pokazanie, jak w czasie 48 godzin rysowania prześledzić można radykalnie demokratyczny charakter wspólnej pracy - od początkowych autorskich rysunków uczestników Kongresu, poprzez dialog, aż do kolektywnego zagospodarowania przestrzeni. Wspólne rysowanie to także inny sposób spojrzenia na sztukę, kładący nacisk na jej wspólnotowy charakter, pozwalający widzom/gościom/uczestnikom na doświadczenie procesu aktywności artystycznej.

Organizatorzy zachęcali: Zapomnij o strachu! Chodź rysować!

To było 48 godzin ciągłego rysowania. Na powstających rysunkach po chwili narastały nowe, zupełnie zmieniając kompozycję. Można było stworzyć coś własnego, przerobic coś cudzego, po prostu pobawić się kolorowymi farbami.

Udało nam się uwiecznić niektóre prace powstałe podczas Kongresu. Zapraszamy do galerii.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d33xfxk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33xfxk
d33xfxk