Qaqwqwrqw
projekt

Fotostory: Kongres Rysowników na Pradze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fotostory: Kongres Rysowników na Pradze
Qaqwqwrqw

Impreza zainicjowana została w czasie 7. berlińskiego biennale przez Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego, a teraz trafiła na warszawską Pragę. Kongres Rysowników odbył się w ostatni weekend w klubokawiarni Projekt (ul. Wileńska 21/39).

Do wspólnego rysowania zaproszony był każdy - wystarczyło przyjść skorzystać z materiałów dostępnych na miejscu i włączyć się w performatywne działanie. Celem było m.in. pokazanie, jak w czasie 48 godzin rysowania prześledzić można radykalnie demokratyczny charakter wspólnej pracy - od początkowych autorskich rysunków uczestników Kongresu, poprzez dialog, aż do kolektywnego zagospodarowania przestrzeni. Wspólne rysowanie to także inny sposób spojrzenia na sztukę, kładący nacisk na jej wspólnotowy charakter, pozwalający widzom/gościom/uczestnikom na doświadczenie procesu aktywności artystycznej.

Organizatorzy zachęcali: Zapomnij o strachu! Chodź rysować!

Qaqwqwrqw

To było 48 godzin ciągłego rysowania. Na powstających rysunkach po chwili narastały nowe, zupełnie zmieniając kompozycję. Można było stworzyć coś własnego, przerobic coś cudzego, po prostu pobawić się kolorowymi farbami.

Udało nam się uwiecznić niektóre prace powstałe podczas Kongresu. Zapraszamy do galerii.

Polub WawaLove
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw