Trwa ładowanie...

Fotostory: Muzeum Wojska Polskiego

To drugie co do wielkości muzeum Warszawy! (dużo zdjęć)

Fotostory: Muzeum Wojska Polskiego
d2pg3dk
d2pg3dk

Wykorzystaliśmy niedzielne przedpołudnie i wybraliśmy się na spacer do Muzeum Wojska Polskiego. Warto dodać też, że niedziela jest dniem, w którym nie płaci się za wejście. Kosztują jedynie bilety za wejście do wnętrza samolotu lub śmigłowca. Nie jest to wielki koszt - zaledwie 2 zł. W zwyczajny dzień bilet kosztuje dychę - więc zwiedzanie w niedzielę nie jest złym pomysłem. Czynne jest od 10.00 do 17.00.

Muzeum jest niezwykle bogate i potrzeba wielu godzin, by przypatrzyć się eksponatom - jest ich w muzeum ponad 250 tysięcy! Najciekawsze są oczywiście te największe - samoloty i śmigłowce. Można do nich wejść, posiedzieć za pulpitem pilota, posłuchać niesamowitych opowieści o nich - miłe panie, które wpuszczają do środka, są niezwykle oczytane i potrafią ciekawie opowiadać nawet o technicznych sprawach. Jedna z nich jest nawet pilotką wojskową! Byliśmy pod wielkim wrażeniem ich wiedzy.

Poza tym masa czołgów, samolotów, dział, wyrzutni rakiet - sprzętu wojskowego każdego sortu. Każdy z nich ma swoją, opisaną na tabliczce historię. Prawie wszystkie są sprawne, a rozmiar niektórych robi spore wrażenie.

d2pg3dk

Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku. Mieści się przy Al. Jerozolimskich 3 i jest ono drugim co do wielkości muzeum Warszawy.

Żal tylko, że mało mieszkańców odwiedza to miejsce. W rozmowie z przewodniczką dowiedzieliśmy się, że warszawiacy trochę zapomnieli o tym muzeum. Może warto je sobie przypomnieć?

Zobaczcie zdjęcia!

d2pg3dk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pg3dk